Statistika našeho portálu

  • 86 098 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Výtvarný inspirační kurz Keltové - Rýmařov

23.03.2019 Středisko volného času v Rýmařově

Další z kurzů kresby a malby pro studenty, dospělé a učitelé, tentokrát inspirovaný výtvarným uměním Keltů, proběhne 23. března 2019 ve Středisku volného času v Rýmařově

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Účastníci si vytvoří autorská razítka na základě vlastních návrhů ornamentálních kompozic s keltskými motivy. Použití razítek v uměleckém díle si následně vyzkouší při tvorbě vlastních abstraktních obrazů.

"Originální výtvarná razítka, která jsem na kurzu vytvořila, používám i s dětmi v celoroční výuce a pokaždé jsem nadšená z výsledných výtvarných výstupů!" sdělila lektorka kurzu Ing. arch. Kateřina Chvílová, učitelka umění v Ostravě.

Druhá část kurzu pak bude zaměřena na vysvětlení proporčních pravidel kresby hlavy, její keltské stylizované pojetí bude námětem dalšího výtvarného výstupu.

Kromě klasických výtvarných technik, jako je kresba tužkou, pastelkami a suchým pastelem nebo práce s barevnými tušemi, si frekventanti vyzkouší originální techniku šlikru a sgrafita na obraze.

Velmi se těšíme jak na začátečníky, tak na pokročilé. Bližší informace naleznete na www.vytvarnavyuka.cz/inspiracni-kurzy/

Mapa

Další akce v okolí

T-Mobile Olympijský běh - Krnov

19.06.2019 - 19.06.2019
Krnov

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete