Statistika našeho portálu

  • 95 507 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

XVII. ročník Festivalu muzejních nocí - celá ČR

18.06.2021 - 19.09.2021 Praha

Ve dnech 18. června – 19. září 2021 se uskuteční XVII. ročník Festivalu muzejních nocí, jehož organizace se každoročně ujímá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním muzeem.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Festivalu muzejních nocí se samozřejmě účastní muzea a galerie, čím dál častěji ve spolupráci s nimi ale také  knihovny, památkové nebo církevní objekty, divadla, kulturní domy a další subjekty. Díky spolupráci různých organizací se rozvíjí vzájemná komunikace a propagace v rámci měst i regionů. Nabídka programů je každý rok velmi pestrá. Některé  instituce mají pro svoji Muzejní noc vytvořeno specifické téma, další přizpůsobují aktivity současným výstavám či nově  otevřeným expozicím. Ačkoli je termín konání přesně stanoven, některá muzea a galerie se k festivalu připojí již před  samotným zahájením, jiná naopak akci uspořádají až po jeho oficiálním ukončení. 

Do XVII. ročníku Festivalu muzejních nocí se přihlásilo celkem 332 institucí a 95 měst. Přehled jednotlivých  Muzejních nocí je k dispozici na adrese http://www.muzejninoc.cz v sekci Přihlášená muzea a jejich akce. Přestože  má každé muzeum či galerie na výběr, zda a jakou částku bude na symbolickém vstupném vybírat, až na výjimky volí  tradiční bezplatný vstup, případně dobrovolné vstupné.  

Narůstající úspěch jednotlivých ročníků festivalu dal vzniknout myšlence Národního zahájení, které se stalo  každoroční tradiční akcí konanou vždy pod záštitou jednoho z krajů a ve spolupráci s Asociací krajů ČR. Letošní Národní  zahájení Festivalu muzejních nocí proběhne v pátek 18. června 2021 od 14.00 hodin v prostorách Jihočeského  muzea v Českých Budějovicích

Vzhledem k postupnému rozvolňování vládních opatření souvisejících se zabráněním šíření nákazy covid-19 lze  očekávat, že program Festivalu muzejních nocí se bude ještě měnit. Doporučujeme proto všem návštěvníkům sledovat i webové stránky jednotlivých muzeí a galerií nebo jejich profily na sociálních sítích, kde naleznou  aktualizované informace k organizaci Muzejní noci v dané instituci či regionu. 

 

Časový harmonogram Festivalu muzejních nocí naleznete na http://www.muzejninoc.cz .

Další akce v okolí

Vítejte v Česku - Praha

17.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Distribuční premiéra filmového pásma Vítejte v Česku poukáže 17. 6. od 21 hodin v Kasárnách Karlín na palčivá témata a…

Online: Přednáška Psychologie sério…

18.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Volné pokračování úspěšné populárně naučné přednášky na motivy knižního bestselleru Psychologie sériových vrahů.…

Dětský cykloden - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
U ledáren

Dětský cykloden na Praze 4.

Veggie Náplavka NOW - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
Praha

20.6.2021 od 10 do 19:00 hodin.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete