Statistika našeho portálu

  • 97 591 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Zámek Mikulov

05.04.2013 - 03.11.2013 Mikulov

Výstava seznámí širokou veřejnost s uměleckými artefakty ve vlastnictví římskokatolické církve, které zdobí či zdobily interiéry mikulovských chrámů a dalších církevních objektů na území Mikulova.Ústředním exponátem bude restaurovaný obraz Ukřižování z kaple sv. Šebestiána na Svatém kopečku. Tento obraz se dostal do rukou restaurátorů poté, co byl ze svého původního místa odcizen a následně opět…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Mikulov
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Mikulov

Fotogalerie k článku

Výstava seznámí širokou veřejnost s uměleckými artefakty ve vlastnictví římskokatolické církve, které zdobí či zdobily interiéry mikulovských chrámů a dalších církevních objektů na území Mikulova.

Ústředním exponátem bude restaurovaný obraz Ukřižování z kaple sv. Šebestiána na Svatém kopečku. Tento obraz se dostal do rukou restaurátorů poté, co byl ze svého původního místa odcizen a následně opět nalezen Rakousku v katastrofálním stavu, kdy plátno obrazu bylo několikrát přeloženo a seskládáno do "úhledného” čtvercového balíku. Výsledkem pečlivé a odborné obnovy tohoto obrazu bylo překvapující zjištění, že pod malbou z poloviny 19. století se nachází původní obraz ze 17. století zobrazující totožný námět, tj. ukřižování Krista.

Kromě tohoto unikátu výstava představí také obrazy pocházející z budovy mikulovského proboštství či kolegiátního kostela sv. Václava. Návštěvníci se tak mohou těšit na vybrané portréty mikulovských proboštů, na obrazy s tématem založení mikulovské kolegiátní kapituly či předání privilegií této kapitule. Výstava bude rovněž doplněna panely mapujícími slavnou minulost Význačné kolegiátní kapituly sv. Václava v Mikulově. Kromě textů s ilustračním doprovodem bude k vidění i několik vitrín s liturgickými rouchy, bohoslužebnými knihami a dalšími liturgickými předměty.
Muzeum děkuje za spolupráci Biskupství brněnskému, Význačné kolegiátní kapitule u sv. Václava v Mikulově a Římskokatolické farnosti u kostela sv. Václava v Mikulově.

Slavnostní vernisáž bude 4. dubna v 17:00 na zámku v Mikulově.

Na vernisáži vystoupí Dómský komorní sbor při ZUŠ Brno se zaměřením na církevní hudbu
doprovod Petr Kolař, řídí Dagmar Kolařová

Otevírací dobu a vstupné najdete

zde

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 24. květen

Dnes má svátek Jana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete