Statistika našeho portálu

  • 98 415 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Zákazníci centra Westfield Chodov zjistí, jaký je život s Alzheimerovou chorobou - Praha

18.10.2021 - 22.10.2021 Praha

Westfield Chodov zvyšuje povědomí o Alzheimrově chorobě. Přijďte a zjistěte více o prevenci tohoto onemocnění, vyzkoušejte si hry a cvičení a podpořte Centrum Seňorita, které se stará o seniory s demencí.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Westfield Chodov
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha


V týdnu od 18. října si návštěvníci centra Westfield Chodov mohou otestovat svou paměť. Zároveň mohou přispět na činnost Centra Seňorina, které v péči o seniory s demencí uplatňuje Montessori přístup. Jak tomuto degenerativnímu onemocnění mozku předcházet, teď upozorní akce s názvem Všechno je normální, kterou v rámci každoroční iniciativy Solidarity Day pořádá skupina obchodních center URW.

Centra Westfield se zapojují do iniciativy Solidarity Day již každoročně a pomáhají tak lokálním komunitám, v nichž jejích obchodní centra působí. Ve spolupráci s Centrem Seňorina spojí letošní solidární den s říjnovým Dnem duševního zdraví, a zaměří se tak na zvýšení povědomí o Alzheimerově chorobě.

Pro návštěvníky Westfield Chodov bude připravena herní zóna se 6 stanovišti, které procvičí jejich motoriku, soustředěnost, paměť či citlivost na barvy. Lidé tak v praxi zjistí, jak lze pravidelnými cvičeními degenerativním onemocněním mozku předcházet.

Kromě herní zóny upozorní na onemocnění Alzheimerovou nemocí i výstava unikátních uměleckých fotografií, které rovněž nesou jméno "Všechno je normální". "Známé české osobnosti na nich poukazují na projevy nevratného onemocnění mozku s mírnou nadsázkou, a přitom s respektem. Na fotkách můžete vidět Martinu Preissovou, Danielu Písařovicovou, Patrika Děrgela či Míšu Maurerovou nebo Lucii Polišenskou. Každá fotografie poukazuje na konkrétní projev Alzheimerovy nemoci a pomáhá tak lépe pochopit, s čím se lidé s touto chorobou a jejich rodiny potýkají," objasňuje Jarka Švarcbachová z Nadačního fondu Seňorina.

Na činnost neziskovky mohou zákazníci Westfield Chodov přispět buď do připravené kasičky, nebo zakoupením Aloisových ponožek, nesoucí jméno Dr. Alzheimera, s designem Kateřiny Winterové , která akci v centru osobně podpoří společně s kolegou Patrikem Děrgelem ve středu 20. října od 11 do 12 hodin. Celý výtěžek z prodeje jde na podporu lidí s Alzheimerovou nemocí a pomoc rodinným pečujícím.

Akce se koná v týdnu od 18. do 22. října v obchodním centru Westfield Chodov. Interaktivní zóna bude stát před prodejnou Peek & Cloppenburg u vstupu A (ve směru od sídliště) a zájemci do ní mohou zavítat každý den od 9 do 17 hodin.

Další akce v okolí

Den otevřených dveří Ministerstva k…

28.09.2022 - 28.09.2022
Maltézské nám. 1

Na Den české státnosti 28.9.2022 od 10:00 - 17:00 se opět otevřou veřejnosti brány Nostického paláce, sídla…

Největší hvězdy skateboardingu se p…

28.09.2022 - 28.09.2022
Štvanice

Jamie Foy, Gustavo Ribeiro, Zion Wright nebo Ryan Sheckler. Tak tihle pánové, kteří se snad narodili se skatem na…

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

Lesem ke hvězdám 2022 – Praha

01.10.2022 - 01.10.2022
Ďáblický háj, Praha 8

Vydejte se na večerní proch1ázku pro děti Lesem ke hvězdám! Na stanovištích s drobnými zábavnými úkoly se vydáte na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 27. září

Dnes má svátek Jonáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete