Statistika našeho portálu

  • 96 242 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Zákazníci centra Westfield Chodov zjistí, jaký je život s Alzheimerovou chorobou - Praha

18.10.2021 - 22.10.2021 Praha

Westfield Chodov zvyšuje povědomí o Alzheimrově chorobě. Přijďte a zjistěte více o prevenci tohoto onemocnění, vyzkoušejte si hry a cvičení a podpořte Centrum Seňorita, které se stará o seniory s demencí.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Westfield Chodov
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha


V týdnu od 18. října si návštěvníci centra Westfield Chodov mohou otestovat svou paměť. Zároveň mohou přispět na činnost Centra Seňorina, které v péči o seniory s demencí uplatňuje Montessori přístup. Jak tomuto degenerativnímu onemocnění mozku předcházet, teď upozorní akce s názvem Všechno je normální, kterou v rámci každoroční iniciativy Solidarity Day pořádá skupina obchodních center URW.

Centra Westfield se zapojují do iniciativy Solidarity Day již každoročně a pomáhají tak lokálním komunitám, v nichž jejích obchodní centra působí. Ve spolupráci s Centrem Seňorina spojí letošní solidární den s říjnovým Dnem duševního zdraví, a zaměří se tak na zvýšení povědomí o Alzheimerově chorobě.

Pro návštěvníky Westfield Chodov bude připravena herní zóna se 6 stanovišti, které procvičí jejich motoriku, soustředěnost, paměť či citlivost na barvy. Lidé tak v praxi zjistí, jak lze pravidelnými cvičeními degenerativním onemocněním mozku předcházet.

Kromě herní zóny upozorní na onemocnění Alzheimerovou nemocí i výstava unikátních uměleckých fotografií, které rovněž nesou jméno "Všechno je normální". "Známé české osobnosti na nich poukazují na projevy nevratného onemocnění mozku s mírnou nadsázkou, a přitom s respektem. Na fotkách můžete vidět Martinu Preissovou, Danielu Písařovicovou, Patrika Děrgela či Míšu Maurerovou nebo Lucii Polišenskou. Každá fotografie poukazuje na konkrétní projev Alzheimerovy nemoci a pomáhá tak lépe pochopit, s čím se lidé s touto chorobou a jejich rodiny potýkají," objasňuje Jarka Švarcbachová z Nadačního fondu Seňorina.

Na činnost neziskovky mohou zákazníci Westfield Chodov přispět buď do připravené kasičky, nebo zakoupením Aloisových ponožek, nesoucí jméno Dr. Alzheimera, s designem Kateřiny Winterové , která akci v centru osobně podpoří společně s kolegou Patrikem Děrgelem ve středu 20. října od 11 do 12 hodin. Celý výtěžek z prodeje jde na podporu lidí s Alzheimerovou nemocí a pomoc rodinným pečujícím.

Akce se koná v týdnu od 18. do 22. října v obchodním centru Westfield Chodov. Interaktivní zóna bude stát před prodejnou Peek & Cloppenburg u vstupu A (ve směru od sídliště) a zájemci do ní mohou zavítat každý den od 9 do 17 hodin.

Další akce v okolí

Dobijte svou energii během Dnů zdra…

14.10.2021 - 17.10.2021
Praha

Zajímá vás, jak se nejlépe připravit na pochmurný zimní čas? Navštivte Dny zdraví, které se odehrají od 14. do 17.…

Signal Festival 2021 - Praha

14.10.2021 - 17.10.2021
Praha

Signal Festival je zpět ve velkém a experimentuje. Vedle uměleckých instalací letos představí i virtuální instalace v…

Mějte Tělo bez bolesti! - Praha

17.10.2021 - 17.10.2021
Studio Fit s Luckou

Celodenní praktický workshop Tělo bez bolesti, který pořádá 17. října 2021 Škola fitness profesionálů FISAF.cz, je…

Dětský bazar v Hostivaři - Praha

17.10.2021 - 17.10.2021
Kavárna InKafe…

Dne 17.10.2021 od 15.00 hodin Vás zveme do kavárny InKafe, Gercenova 10 (Taškent Hostivař) na bazar dětského…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 17. říjen

Dnes má svátek Hedvika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete