Statistika našeho portálu

  • 88 521 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Základní kurz focusingu - Praha

09.11.2018 - 11.11.2018 Praha

o je focusing?Způsob, jak poznávat své pocity, naslouchat jim, být s nimi (i s těmi těžkými), naučit se chápat, co nám chtějí říci.Jednoduchá metoda, která umožňuje dostat se prostřednictvím tělesných pocitů k jejich smyslu – k tomu, co se s nimi spojuje (kde mají původ).Způsob, jak vnímat pocity jiných osob, se kterými žijeme, které potkáváme, se kterými pracujeme, kteří jsou předmětem našeho…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

o je focusing?

Způsob, jak poznávat své pocity, naslouchat jim, být s nimi (i s těmi těžkými), naučit se chápat, co nám chtějí říci.

Jednoduchá metoda, která umožňuje dostat se prostřednictvím tělesných pocitů k jejich smyslu – k tomu, co se s nimi spojuje (kde mají původ).

Způsob, jak vnímat pocity jiných osob, se kterými žijeme, které potkáváme, se kterými pracujeme, kteří jsou předmětem našeho zájmu či péče. 

Focusing člověka učí orientovat pozornost na odraz životních problémů v tělesném prožívání. Učí ho také pracovat s pocity tak, aby v těžších životních situacích dovedl lépe pomoci sám sobě i druhým.

K čemu focusing slouží?

Metoda focusing pomáhá především ve vnitřním životě člověka. Praktikování focusing vede k tomu, že člověk více přijímá sám sebe. Focusing také pomáhá zlepšovat vztahy k blízkým lidem. Rodiče si například uvědomují, že nežádoucí dětské pocity ještě neznamenají nežádoucí jednání. Lépe dětem pomáhají nést jejich úzkosti, napětí a zklamání.
Ti, kteří pracují s klienty, pacienty a žáky mohou využívat focusing při své každodenní činnosti. Zkušenost s focusing jim umožňuje lépe snášet a více chápat těžké životní situace a pocity těch, kteří jsou předmětem jejich zájmu. Focusing pro ně může být i možností, jak vnímat své vlastní rušivé pocity vůči určitě osobě a jak zvládat syndrom vyhoření.

 

Termín konání: od pátku 9.11.2018 (od 16:00) do neděle 11.11.2018 (do 12:00) 

Lektoři: Barbora Matějová a Mgr. Ivan Kolář

Místo: Psychosomatická klinika, Patočkova 3, Praha 6 (zastávka tramvaje 25 - Hládkov) Kontakt: programy@psychosomatika.cz, 731 620 200

Cena: 2 500 Kč

 

Další akce v okolí

Letní kino Yellow Cinema - Po čem m…

25.06.2019 - 25.06.2019
Praha

LETNÍ KINO Zažluťte si v kalendáři úterní a sobotní večery pro filmové delikatesy v letňáku ve Žlutých lázních. Žádná…

Koncert Báry Polákové ve Žlutých lá…

26.06.2019 - 26.06.2019
Praha

Bára Poláková, držitelka pěti cen Anděl, se s moderním popovým zvukem a svébytnou poetikou vymyká všem kategoriím. Hity…

Zážitkové a poznávací setkání - Pra…

26.06.2019 - 26.06.2019
Praha

Setkání s přírodními vůněmi, které uzdravují a zlepšují život

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

úterý 25. červen

Dnes má svátek Ivan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete