Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Zámecká slavnost vína - Český Krumlov

24.11.2018 Český Krumlov

Sedmý ročník Festivalu vína Český Krumlov se přehoupl do své druhé poloviny! Až do konce listopadu mohou obyvatelé i návštěvníci Českého Krumlova ochutnávat vína z různých koutů světa. A již tuto sobotu festival nabídne dlouho očekávanou degustační a prodejní přehlídku vín z tuzemska i zahraničí.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Oblíbená Zámecká slavnost vína se bude konat v sobotu 24. listopadu od 14:00 do 22:00 hod. v Zámecké jízdárně.

Ochutnat budete moci z 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Itálie, Maďarska, Španělska, Francie, Slovinska, Černé hory a Mexika. Organizátoři letos navíc připravili pro návštěvníky překvapení v podobě ochutnávky prvního českokrumlovského Solarisu.

Stejně jako v předchozích letech si budou moci návštěvníci rozdíly mezi jednotlivými druhy vín zapisovat do katalogu vín, který obdrží spolu s degustační skleničkou při vstupu. Návštěvníci Zámecké slavnosti vína budou moci také hlasovat pro tři nejlepší vinařství. Hlasování bude probíhat prostřednictvím webové aplikace speciálně vyvinuté pro Zámeckou slavnost vína v Českém Krumlově a bude uzavřeno ve 20:00 hod., slavnostní vyhodnocení pak proběhne v 21:00 hod.

V letošním roce připravili navíc organizátoři pro návštěvníky překvapení v podobě ochutnávky prvního vína z panenské sklizně, která proběhla v loňském roce na vinici v klášterní zahradě na Tramínu. Zájemci budou moci ochutnat první vzorky českokrumlovského Solarisu v 16:00 hod. přímo v sále Zámecké jízdárny. Vína z panenské sklizně patří v archivech vinařů k nejzajímavějším raritám.

V průběhu Zámecké slavnosti vína bude opět možno zakoupit vína za zvýhodněnou festivalovou cenu a návštěvníkům bude k dispozici bohaté studené i teplé občerstvení. Zájemci si budou rovněž moci vyzkoušet sabrage se zástupcem vinařství Proqin.

Festival vína Český Krumlov, v jehož rámci se Zahradní slavnosti vína koná, probíhá až do 30. listopadu.

Mapa

Další akce v okolí

Zlatá pivní pečeť - mezinárodní piv…

14.02.2019 - 16.02.2019
Budvar aréna - kulturní…

Zveme vás na 29. ročník Mezinárodního pivního festivalu. Veřejná část festivalu proběhne v pavilonu Z…

Masopustní obchůzka městem Dačice

17.02.2019 - 17.02.2019
budova Radnice

Masopust v Dačicích. Začátek ve 14:00 h před budovou radnice.

ICE TOUR 2019 - České Budějovice

20.02.2019 - 20.02.2019
Malá scéna

Prezentace točené zmrzliny - veškeré věci, které potřebujete k prodeji zmrzliny.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete