Statistika našeho portálu

  • 90 562 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Zámecké kulturní léto - Zámek Uherský Ostroh

15.07.2012 - 02.09.2012 Uherský Ostroh

S červnem již přichází plné očekávání léta, i když letošní rozmarné počasí nás střídavě přehazuje od tropických veder po nulové teploty už od dubna. Proto bych doporučovala nečekat, co nám přinese počasí, ale začít si zpestřovat nadcházející léto něčím stabilnějším. K tomu, co se řadí mezi již osvědčené tradice, patří určitě cyklus kulturních akcí Zámecké kulturní léto.Letos začíná vskutku…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Uherský Ostroh,
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Uherské Hradiště
Obec
Uherský Ostroh

Fotogalerie k článku

S červnem již přichází plné očekávání léta, i když letošní rozmarné počasí nás střídavě přehazuje od tropických veder po nulové teploty už od dubna. Proto bych doporučovala nečekat, co nám přinese počasí, ale začít si zpestřovat nadcházející léto něčím stabilnějším. K tomu, co se řadí mezi již osvědčené tradice, patří určitě cyklus kulturních akcí Zámecké kulturní léto.

Letos začíná vskutku velkolepě. Nejdříve v sobotu 9. června zkrášlí zámecké nádvoří stovky orientálních tanečnic, které se sjedou na národní přehlídku "Světlo orientu". V porotě soutěže zasedne i jedna z našich stálic hudebního nebe Bára Basiková, která ve večerních hodinách rozezní zámek svými nejslavnějšími písničkami i muzikálovými melodiemi. Den hudby oslavíme 20. června koncertem souborů ZUŠ. Určitě stojí za to si vyslechnout, jak se žáci zdejší ZUŠky rok od roku zlepšují, o čemž svědčí i jejich krásná umístění v hudebních soutěžích. Zámeckou galerii na léto zaplní obrazy Uherského Ostrohu malířů našeho města i blízkého okolí. Vernisáž můžete navštívit v neděli 24. června ve 14.00 hod.

Letošní desátý ročník Galuškova Slovácka se přesune mimo zámek. Budeme totiž slavit 100. výročí otevření čtvrti "Na Láně", proto nás sdružení Galuškovo Slovácko zve 1. července všechny na zahájení akce krojovaným a kostýmovým průvoděm v 15.00 hod. od předměstské zvonice. Slovácký folklór si připomeneme s o. s. Ostrožan II, které pro nás v sobotu 14. července připravuje Besedu u cimbálu s přehlídkou finalistů slováckého verbuňku MFF Strážnice 2012. A v neděli 15. července uděláme určitě radost dětem. Na zámecké nádvoří opět zavítá divadlo Věž s pokračováním pohádek o včelích medvídcích. Zámecké nádvoří je velké, takže tentokrát určitě nebudeme muset nikoho posílat domů pro nedostatek místa.

Neděli 22. července rozzáří pěvecká hvězda Nadi Urbánkové a skupiny BOKOMARA.

Začátkem srpna se můžeme těšit na další ročník Slavností Přemysla Otakara II. Jak už jsme psali v Ostrožských listech v březnu. Šermířská skupina Memento mori oslaví letos dvacet let své existence, proto se slavnosti ponesou v jejich duchu.

V pátek 3. srpna si můžete vychutnat historickou módní přehlídku, kde spatříte módu od 1. do 19. stol., poté bude k poslechu i tanci hrát zdejší folková skupina "Nezapomeň" a v neděli 5. srpna si historická vystoupení, soutěže i hry pro děti vychutná celá rodina.

V srpnu nás také čeká další divadelní víkend.

Po loňském úspěchu jsme opět pozvali Ostrožsko-Lhotské divadlo. Tentokrát přiveze "Luhačovickou romanci" a sousední novočeské divadlo BLIC vás komedií "Jak to vidí ryby" přenese k jednomu z našich jezer, kde si vychutnáte klasický rybářský humor ve slováckém nářečí. V inscenaci hrají i dva Ostrožané – Radek Nožička a Adrian Gabriel. Posledním dnem Zámeckého kulturního léta bude neděle 2. září. Městská knihovna pro Vás připraví v zámecké galerii výstavu na téma Rychlých šípů, které uvedou herci Slováckého divadla David Vacke coby Mirek Dušín a David Vaculík jako Jindra Hojer. Ti samí protagonisté mají pak ještě připravenu pohádkovou klauniádu "Šašek Franta a klaun Pepe". Věříme, že si z nabízených akcí jistě vyberete každý tu svou a těšíme se na společná setkání po celé letošní léto.

15. 7. Příhody včelích medvídků

22. 7. Naďa Urbánková

3. 8. Historická módní přehlídka

5. 8. Šermířská vystoupení

18. 8. Jak to vidí ryby

2. 9. Šašek Franta a klaun Pepe

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 18. říjen

Dnes má svátek Lukáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete