Statistika našeho portálu

  • 96 087 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Závod Míru - Jeseník

30.05.2014 - 01.06.2014 Jeseník

V JESENÍKU SE O VÍKENDU POJEDE ZÁVOD MÍRU A KONEČNĚ ZAHRAJE ČECHOMORPoslední květnový víkend bude v Jeseníku a Priessnitzových léčebných lázních hodně pestrý. Město i lázně se stanou centrem profesionální cyklistiky, v areálu lázní proběhne Den dětí se zajímavou hudební třešničkou celého programu.Závod Míru byl ve své době největším amatérským cyklistickým závodem po druhé světové válce ve…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

V JESENÍKU SE O VÍKENDU POJEDE ZÁVOD MÍRU A KONEČNĚ ZAHRAJE ČECHOMOR

Poslední květnový víkend bude v Jeseníku a Priessnitzových léčebných lázních hodně pestrý. Město i lázně se stanou centrem profesionální cyklistiky, v areálu lázní proběhne Den dětí se zajímavou hudební třešničkou celého programu.

Závod Míru byl ve své době největším amatérským cyklistickým závodem po druhé světové válce ve střední Evropě. V loňském roce se podařilo organizátorům tento věhlasný cyklistický svátek obnovit. Priessnitzovy léčebné lázně byly u toho, a ne jinak tomu bude letos. Mezi 30. květnem a 1. červnem je Jeseník hrdým etapovým městem a Priessnitzovy lázně pyšným partnerem akce. Startovní listinu letošního ročníku Závodu Míru jezdců kategorie U23 tvoří dvaadvacet týmů ze čtrnácti zemí, kteří se budou během závodu prát nejen s jesenickými kopci, ale také o body v rámci světového poháru ve své kategorii.

Poslední květnový víkend do jesenických lázní nezavítá jen sport, ale také děti. Našim ratolestem bude patřit lázeňské hřiště celé odpoledne 31. května. Den dětí bude plný her a soutěží, které účastníky například seznámí s okolím lázní a jejich historií, nebudou chybět ani oblíbení dětští baviči. Večer se hřiště promění v taneční parket, z čehož budou mít radost především rodiče. Na pódiu se objeví pražsko-svitavská kapela Čechomor, ale i známý arbitr ze soutěže talentů Jaro Slávik. "Kapela měla vystoupit již na zahájení lázeňské sezony v polovině května. Kvůli trvalým dešťům a meteorologickým výstrahám jsme tehdy museli koncert bohužel zrušit. Naše návštěvníky a fanoušky Čechomorů jsme nechtěli o jejich vystoupení ochudit. Věříme, že si tak napodruhé jejich muziku všichni užijeme," uzavírá Tomáš Rak, obchodní ředitel lázní.

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 21. září

Dnes má svátek Matouš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete