Statistika našeho portálu

  • 86 151 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 154 Míst a památek

Země živitelka - České Budějovice

23.08.2018 - 28.08.2018 Výstaviště České Budějovice a.s. Husova 523/30

45. ročník, podtitul: 100 let českého zemědělstvíZemě živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor.Tradičně je v rámci Země živitelky zastoupena zemědělská technika a služby pro zemědělství, rostlinná a živočišná výroba, technologie, lesní a vodní hospodářství, ekologické zemědělství, myslivci, rybáři , včelaři i drobní chovatelé, jednotlivé zemědělské…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Výstaviště České Budějovice a.s. Husova 523/30
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
České Budějovice
Obec
České Budějovice

Fotogalerie k článku

45. ročník, podtitul: 100 let českého zemědělství

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko-potravinářský sektor.

Tradičně je v rámci Země živitelky zastoupena zemědělská technika a služby pro zemědělství, rostlinná a živočišná výroba, technologie, lesní a vodní hospodářství, ekologické zemědělství, myslivci, rybáři , včelaři i drobní chovatelé, jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony i svůj vlastní program.

ZEMĚDĚLSKÉ TECHNICE vždy patří největší část areálu, zejména hlavní trasy Země živitelky a také pavilon Z. Představují se zde tradiční značky a špičky svého oboru, které k zemědělské technice již dlouhá léta patří. Vystaveny jsou nejnovější traktory, secí technika, rozmetadla, manipulační technika, stroje na zpracování půdy apod.

Předvadiště a přilehlé pavilony jsou vyčleněny pro HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA, na předvadišti je každý den celodenní program jako např. ukázky jízdárny a poslušnosti koní, skot, hospodářská zvířata jsou zastoupena i ovcemi, kozami nebo prasaty v přilehlých pavilonech. Letošní novinkou na předvadišti bude angusský šampionát The First European Angus Show.

Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. V sobotu společně slavíme NÁRODNÍ DOŽÍNKY. Průvod v čele s nejvyššími představiteli státu a vlády doprovází lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy. Nechybí ani tradiční soutěž o nejlepší dožínkový věnec. Podtitul "100 let českého zemědělství" se bude prolínat celou Země živitelkou. Na počest společné historie bude u příležitosti Národních dožínek zasazena lípa.

ZÁŽITKOVÉ ZEMĚDĚLSTVÍ bylo novinkou loňského ročníku a letos bude pro velký úspěch znovu součástí Země živitelky. Představuje interaktivního průvodce pro malé i velké návštěvníky – DĚTSKÝ ZEMĚDĚLSKÝ SVĚT. Významná část areálu bude vyhrazena pro naučnou stezku, dětský zemědělský koutek, živou farmu, lesní školu a další aktivity.

Mapa

Další akce v okolí

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

10.03.2019 - 10.03.2019
Pražská tř. 2306, České…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Petr Hampl - Prolomení hradeb - Čes…

14.03.2019 - 14.03.2019
Restaurace U Kalicha

Jihočeští vlastenci vás zvou na přednášku Petra Hampla.

Severská filmová zima 2019

17.02.2019 - 17.03.2019
České Budějovice

Severský filmový klub již podeváté pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských zemí s příznačným…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete