Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zimohraní v Praze

05.12.2013 - 06.01.2014 Praha

Je pro vás připraveno 6 koncertních večerů a již podruhé ve své historii se překleneme až na začátek nového roku. Letošní Zimohraní obsahuje i řadu novinek. Interiér Kostela u Salvátora bude mít nové slavnostní osvětlení, které zpříjemní atmosféru obou adventních večerů. Závěrečné koncerty tříkrálové proběhnou v krásném prostředí Divadla Hybernia, které leží v samotném centru Prahy.    …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha, různá místa
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Je pro vás připraveno 6 koncertních večerů a již podruhé ve své historii se překleneme až na začátek nového roku. Letošní Zimohraní obsahuje i řadu novinek. Interiér Kostela u Salvátora bude mít nové slavnostní osvětlení, které zpříjemní atmosféru obou adventních večerů. Závěrečné koncerty tříkrálové proběhnou v krásném prostředí Divadla Hybernia, které leží v samotném centru Prahy.      

Zahajovací koncert věnujeme vzpomínce na slavnou francouzskou zpěvačku, legendární představitelku šansonového žánru, Edith Piaf. Šansony zpívá v poutavém českém překladu Světlana Nálepková s kapelou Blue Angel Memory Band. Součástí recitálu jsou i písně dalších slavných šansoniérů.

Druhý večer přivítáme soubor Asonance, která je již mnoho let našim čestným hostem. V rámci svého tradičního adventního vystoupení představí irské a skotské písně a balady.

Další adventní neděle přináší koncert pod názvem Dvě české legendy a zpěvy vánoční. Nenechte si ujít výjimečné setkání se členy souboru Chorea Bohemica. Adventní večer má komornější pojetí, ovšem bude obohacen o vánoční poezii v podání herečky Báry Munzarové, která je hostem souboru. Představení slibuje spoustu příjemných zážitků z vánočních písní, koled a poezie v textu i pohybu. Všem zájemcům předáváme vzkaz od souboru: Zvonečky s sebou, budou se vám hodit!

Druhý adventní večer v Kostele u Salvátora se nese v duchu tradic. Koncert zahájí díla barokních mistrů a ve druhé části zazní Rybova Česká mše vánoční a koledy. Garantem umělecké kvality koncertu je sólista a umělecký vedoucí souboru Praga Camerata, Pavel Hůla, který je zároveň primáriem špičkového Pražákova kvarteta.

Závěr Zimohraní patří Bratrům Ebenům, doprovázeným muzikanty z kapely Etc... Vladimíra Mišíka a kontrabasistou Jaromírem Honzákem. Na Koncertech Tříkrálových v Divadle Hybernia uslyšíte z jejich tvorby výběr toho nejlepšího. Koncertů se zúčastní řada dalších osobností. Záštitu nad závěrečným benefičním koncertem převzala sedminásobná olympijská vítězka paní Věra Čáslavská.

Za všechny, kteří se na projektu Zimohraní podílejí a jimž patří náš dík, vám upřímně přeji příjemné kulturní zážitky a vše dobré.


Zimohraní: Světlana Nálepková & Blue Angel Memory Band
Zahajovací koncert věnujeme vzpomínce na slavnou francouzskou zpěvačku, legendární představitelku šansonového žánru, Edith Piaf.
Salesiánské divadlo, Praha 8
05.12.2013Zimohraní: Chorea Bohemica & Bára Munzarová
Koncert pod názvem Dvě české legendy a zpěvy vánoční.
Kostel U Salvátora, Praha 1
08.12.2013Zimohraní: Asonance
Druhý večer přivítáme soubor Asonance, která je již mnoho let našim čestným hostem. V rámci svého tradičního adventního vystoupení představí irské a skotské písně a balady.
Salesiánské divadlo, Praha 8
12.12.2013Zimohraní: Praga Camerata
Druhý adventní večer v Kostele u Salvátora se nese v duchu tradic.
Kostel U Salvátora, Praha 1
22.12.2013Zimohraní: Bratři Ebenové & etc...
Závěr Zimohraní patří Bratrům Ebenům, doprovázeným muzikanty z kapely Etc...
Divadlo Hybernia, Praha 1
05.01.2014 - 06.01.2014

Vstupenky

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Koncert skupiny R0XORM3N 2024 - Pra…

25.07.2024 - 25.07.2024
Pragovka Gallery,…

Pragovka Gallery vás 25. července od 18 hodin zve na doprovodný program k aktuální výstavě Martina Káni GEOVÝBĚH. V…

Nizozemský orchestr mladých v Praze…

28.07.2024 - 28.07.2024
Kostel sv. Šimona a Judy

Nizozemský orchestr mladých (JON) s Rosanne Philippens a dirigentem Jurjenem Hempelem.

Letní staré hudby 2024 - Fantasia P…

29.07.2024 - 29.07.2024
Trojský zámek

Vášeň a touha v portugalských operách a písních 18. století

Das Sommerkino letní kino na Pragov…

30.07.2024 - 30.07.2024
Max Space

Servírujeme vám již sedmý ročník letního kina na Pragovce, tentokrát se zastřešujícím tématem růst a půst. Letos budeme…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete