Statistika našeho portálu

  • 85 453 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 151 Míst a památek

Zlatá Lyže 2019 a OPA Cup (Evropský pohár) v běhu na lyžích - Nové Město na Moravě

04.01.2019 - 06.01.2019 Nové Město na Moravě, Vysočina Aréna

Zlatá lyže se ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě uskuteční od pátku do neděle 4. až 6. ledna 2019. Letos se pojede už 81. ročník.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Nové Město na Moravě, Vysočina Aréna
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Žďár nad Sázavou
Obec
Nové Město na Moravě

Fotogalerie k článku

Hlavním vrcholem zimní sezony ve Vysočina Aréně hned po novoročních svátcích je od 4. do 6. ledna závod o Zlatou lyži, který je součástí Evropského Poháru OPA. Startovní pole v kategoriích mužů, žen a také v juniorských U20 a U18 budou tvořit běžci ze dvanácti zemí. V pátek jsou na programu sprinty, v sobotu se poběží volnou technikou. Nedělní klasická část vyvrcholí 6. ledna závodem o Zlatou lyži mužů na 20 kilometrů s hromadným startem.

S výjimkou běžců, kteří startují na Tour de Ski, se představí na startu kompletní česká reprezentace. To stejné platí také o většině zahraničních účastníků. Na startu v Novém Městě bude i nejlepší současný český běžec Michal Novák. Mezi ženami se představí například Tereza Beranová s Petrou Hynčicovou. Pohár OPA je hned po Světovém poháru druhou nejvyšší soutěží.

Kromě soubojů o prvenství mezi dospělými budou středem pozornosti také juniorské kategorie, neboť v nich půjde o nominaci na juniorské mistrovství světa. To se uskuteční od 19. do 27. ledna ve finském Lahti.

Návštěvníky Nového Města na Moravě o víkendu nečeká pouze sportovní, ale také bohatý doprovodný program. Po sobotních závodech si fanoušci přímo ve Vysočina Aréně budou moci nechat podepsat své oblíbence z české reprezentace.

Mapa

Další akce v okolí

Svrateckou hornatinou k rozhledně H…

20.04.2019 - 20.04.2019
Rozhledna Horní Les

Hvězdicový výstup k rozhledně Horní les u Rovečného. Každý účastník získá pamětní list a razítko s motivem rozhledny,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete