Statistika našeho portálu

  • 95 245 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 193 Míst a památek

Zlínská oční klinika bude rozdávat lidem roušky - Zlín

01.10.2020 Zlín

Soukromá oční klinika Gemini se rozhodla rozdat z vlastních zásob jeden tisíc roušek veřejnosti. Lidé si pro ně mohou přijít přímo na zlínskou pobočku kliniky ve čtvrtek 1. října. Pro každého, kdo mezi 16. a 17. hodinou dorazí, jsou připraveny tři roušky.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
U Gemini 360, Zlín–Příluky
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Zlín
Web
www.gemini.cz

Zlínská oční klinika objednala dostatečné množství roušek s předstihem. "V posledních měsících jsme pro celou síť klinik objednali desítky tisíc kusů roušek. Všechny naše kliniky jsou tak ochrannými pomůckami zásobeny na sto procent. Epidemiologická situace se zhoršuje a my tímto krokem chceme pomoci těm, kteří roušky nemají. Často jsou roušky k dostání za předraženou cenu a takto můžeme pomoci lidem, kteří si drahé roušky nemohou dovolit,” vysvětlil důvod rozdávání roušek Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.


Oční klinika má v Česku celkem deset poboček, roušky se budou rozdávat v té největší ve Zlíně. "Roušky pro veřejnost budeme rozdávat ve čtvrtek 1. října od 16 do 17 hodin ve vestibulu ve třetím patře kliniky. To je bezbariérově přístupné z parkoviště. Výdej bude přehledně označen směrovými tabulemi. K dispozici máme třívrstvé roušky se stříbrem od české firmy Dina Hitex a jednorázové třívrstvé od českého distributora Ouleok,” popsal Pavel Stodůlka.


Síť očních klinik funguje v běžném provozu. Všichni zaměstnanci pečlivě dodržují hygienická opatření související s koronavirovou pandemií. "Lékařský personál, který je v blízkém kontaktu s pacienty, je vybaven ochrannými brýlemi, štíty, rukavicemi a respirátory FFP2 s nanotechnologií. Ostatní zdravotní personál nosí rukavice, již zmíněné respirátory nebo roušky. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce přístrojů a častější úklid vyšetřoven a operačních sálů. V čekárnách jsou zapnuty i speciální UV sterilizátory, které jsme si sami na klinice vyvinuli. Ničí viry a bakterie ve vzduchu. Pro bezpečí pacientů i personálu děláme maximum,” uzavřel Pavel Stodůlka.

Mapa

Další akce v okolí

Online: Zlín Film Festival část 1 -…

28.05.2021 - 01.06.2021
ONLINE

Zlín Film Festival – část 1, jehož tématem je Literatura ve filmu se uskuteční se od 28. května – 1. června 2021 a z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 18. květen

Dnes má svátek Nataša

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete