Statistika našeho portálu

  • 99 607 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zlínská oční klinika bude rozdávat lidem roušky - Zlín

01.10.2020 Zlín

Soukromá oční klinika Gemini se rozhodla rozdat z vlastních zásob jeden tisíc roušek veřejnosti. Lidé si pro ně mohou přijít přímo na zlínskou pobočku kliniky ve čtvrtek 1. října. Pro každého, kdo mezi 16. a 17. hodinou dorazí, jsou připraveny tři roušky.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
U Gemini 360, Zlín–Příluky
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Zlín
Web
www.gemini.cz

Zlínská oční klinika objednala dostatečné množství roušek s předstihem. "V posledních měsících jsme pro celou síť klinik objednali desítky tisíc kusů roušek. Všechny naše kliniky jsou tak ochrannými pomůckami zásobeny na sto procent. Epidemiologická situace se zhoršuje a my tímto krokem chceme pomoci těm, kteří roušky nemají. Často jsou roušky k dostání za předraženou cenu a takto můžeme pomoci lidem, kteří si drahé roušky nemohou dovolit,” vysvětlil důvod rozdávání roušek Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.


Oční klinika má v Česku celkem deset poboček, roušky se budou rozdávat v té největší ve Zlíně. "Roušky pro veřejnost budeme rozdávat ve čtvrtek 1. října od 16 do 17 hodin ve vestibulu ve třetím patře kliniky. To je bezbariérově přístupné z parkoviště. Výdej bude přehledně označen směrovými tabulemi. K dispozici máme třívrstvé roušky se stříbrem od české firmy Dina Hitex a jednorázové třívrstvé od českého distributora Ouleok,” popsal Pavel Stodůlka.


Síť očních klinik funguje v běžném provozu. Všichni zaměstnanci pečlivě dodržují hygienická opatření související s koronavirovou pandemií. "Lékařský personál, který je v blízkém kontaktu s pacienty, je vybaven ochrannými brýlemi, štíty, rukavicemi a respirátory FFP2 s nanotechnologií. Ostatní zdravotní personál nosí rukavice, již zmíněné respirátory nebo roušky. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce přístrojů a častější úklid vyšetřoven a operačních sálů. V čekárnách jsou zapnuty i speciální UV sterilizátory, které jsme si sami na klinice vyvinuli. Ničí viry a bakterie ve vzduchu. Pro bezpečí pacientů i personálu děláme maximum,” uzavřel Pavel Stodůlka.

Mapa

Další akce v okolí

Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Z…

30.03.2023 - 01.04.2023
Sportovní hala DATART,…

31. ročník veletrhu stavebnictví a vytápění, domova a zahrady - Veletrh Stavebnictví-Therm-Domov-Zahrada 2023 ve Zlíně.

Maker Faire - Zlín

15.04.2023 - 16.04.2023
Galerie 61

Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací přichází i do Zlína! Vyzkoušejte, poznejte a osahejte si…

Expediční kamera 2023 - Zlín

29.03.2023 - 29.03.2023
Baťův institut

Kam až můžeme na lodi doplout? Kam až můžeme vylézt? Kde jsou naše hranice? Přemýšlejme o tom na Expediční kameře 2023.…

Jazzový zámek Zlín: Chops

12.04.2023 - 12.04.2023
Zámek Zlín

Druhou formací ze série Jazzový zámek Zlín bude kapela Chops.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 29. březen

Dnes má svátek Taťána

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete