Statistika našeho portálu

  • 92 981 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Zničené sakrální památky severních Čech - Zámek Duchcov

31.08.2012 - 30.09.2012 Duchcov

Konírna zámku v Duchcově bude v září letošního roku hostit putovní výstavu, jež zmapuje chátrání a likvidaci sakrálních památek severních Čech, kostelů, kaplí a synagog.Mezi lety 1945–1989 došlo v Československu ke zničení až pěti set sakrálních staveb, přičemž polovina z nich se nacházela na území severních Čech. Kostely nebránily těžbě uhlí ani stavbě přehrady, o čem napovídá bohatá…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Duchcov,
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Teplice
Obec
Duchcov

Fotogalerie k článku

Konírna zámku v Duchcově bude v září letošního roku hostit putovní výstavu, jež zmapuje chátrání a likvidaci sakrálních památek severních Čech, kostelů, kaplí a synagog.

Mezi lety 1945–1989 došlo v Československu ke zničení až pěti set sakrálních staveb, přičemž polovina z nich se nacházela na území severních Čech. Kostely nebránily těžbě uhlí ani stavbě přehrady, o čem napovídá bohatá fotodokumentace a archivní dokumentace, prezentovaná na třiceti výstavních panelech. Výstava zahrnuje několik tematických celků, v rámci kterých jsou prezentovány konkrétní osudy zničených kostelů. Témata jsou: 1) otázka hraničního pásma, 2) vojenský prostor Ralsko, 3) údolní nádrže Nechranice a Přísečnice, 4) Severočeská hnědouhelná pánev, 5) likvidace kostelů tzv. verneřické plošiny, 6) institucionální ničení před rokem 1989 a role církevních tajemníků. S každým problémem (kromě posledního) se pojí zároveň i zánik celých obcí a problematika je zasazena do širšího kontextu.

Vstupné:

20,- Kč

Otevírací dobu najdete na:

http://www.zamek-duchcov.cz/info-pro-navstevniky/

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Karanténa.

Kategorie

středa 1. duben

Dnes má svátek Hugo

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete