Statistika našeho portálu

  • 102 685 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

ZUŠ Open ve Valdštejnské zahradě 2024 - Praha

08.06.2024 Praha

V sobotu bude Valdštejnská zahrada patřit hudbě, tanci i divadlu v podání tisícovky dětí ze základních uměleckých škol Zdarma přístupným programem pro celou rodinu v Praze vyvrcholí v pořadí osmý ročník celostátního festivalu ZUŠ Open. Na 1 000 účinkujících z 55 základních uměleckých škol ze všech krajů republiky nabídne mezi 13.00 až 21.00 hod. na dvou scénách desítky koncertů nejrůznějších žánrů i divadelních a tanečních představení. Program doplní i nejrůznější výtvarné workshopy, keramická dílna pro děti a výstava. Účinkující ze ZUŠ podpoří také řada předních umělců, například klavírní virtuos Karel Košárek, choreografka Hana Achilles či Karlovarský symfonický orchestr. V průběhu celého odpoledne budou mladí umělci vystupovat také v okolí metra Malostranská a Klárova.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Nabitý program v režii žáků základních uměleckých škol završí slavnostní večerní koncert od 19.45 hodin v sala terrena Valdštejnské zahrady. Program reflektuje Rok české hudby a přináší celou řadu hudebně-tanečních vystoupení věnovaných Bedřichu Smetanovi, ale také řadu premiér autorských děl, které vznikly na půdě ZUŠ. Vrcholem pestré dramaturgie budoe scénická provedení České besedy, jednoaktového baletu na motivy českých lidových balad či České písně Bedřicha Smetany, jejíž choreografie vznikla přímo pro tuto příležitost. Mezi interprety se představí také laureáti taneční soutěže "Proč bychom si netančili" pod kuratelou Prof. Evy Blažíčkové a nejúspěšnější žáci ZUŠ napříč regiony. "Program je pro nás každoroční oslavou umění a radosti z něj, kdy se v atraktivním prostředí Valdštejnské zahrady mohou představit ZUŠ ze všech koutů republiky a vystoupit i po boku profesionálních umělců. Letos máme radost z dramaturgie, akcentující Rok české hudby, která je důkazem kvality českých ZUŠ, " dodává ředitelka ZUŠ Open Irena Pohl Houkalová.

Do dvoutýdenního celostátního festivalu ZUŠ Open se pod heslem ZUŠlechťujeme uměním v letošním roce zapojilo na 444 základních uměleckých škol, které nabídnou až do 9. června na 600 akcí. ZUŠ Open je v počtu účinkujících i rozsahem programu bezesporu největší kulturní událostí v České republice. ZUŠky vedle koncertních, divadelních nebo výstavních sálů opět míří do veřejného prostoru, a rozehrají tak parky, náměstí, kostely, zámky, ale třeba i vlakové nádraží. Radost z umění opět rozdávají i v nemocnicích či domovech seniorů. Své dveře otevřou i samotné školy, které se promění v kulturní centra regionu. Festival tradičně nabízí i množství atraktivních krajských akcí, které jsou výsledkem společné práce desítek škol a vedení festivalu.

Vstup na akci je zdarma, podrobný program je k dispozici na www.zusopen.cz.

Další akce v okolí

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

18.07.2024 - 18.07.2024
Letní refektář

Mozart, Beethoven, Dobrzyński: smyčcové kvartety a sextety

Letní kino Centrum Černý Most: Tlap…

18.07.2024 - 18.07.2024
Centrum Černý Most

Ve čtvrtek 18. července zveme všechny návštěvníky do letního kina na promítání filmu Tlapková patrola ve velkofilmu.…

Performativní přednáška s antropolo…

18.07.2024 - 18.07.2024
Pragovka gallery

Pragovka Gallery vás 18. července od 18 hodin zve na doprovodný program k aktuální výstavě Šárky Koudelové a Gideona…

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Kostel sv. Šimona a Judy

Sny a naděje v dílech neměckých autorů 17. století

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 18. červenec

Dnes má svátek Drahomíra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete