Statistika našeho portálu

  • 96 454 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Zvukové odrazy — Zvuková performance Jiřího Suchánka - Ústí nad Labem

17.06.2020 Ústí nad Labem

Dvanáctý díl z cyklu prezentací soudobé zvukové tvorby na pomezí hudby a výtvarného umění, které uvádí studenti a pedagogové z ateliéru Time-based media Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dům umění Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Ústí nad Labem
Obec
Ústí nad Labem

Fotogalerie k článku

Jiří Suchánek — zvukový tvůrce, hudebník, multimediální experimentátor, instalatér a vývojář

17. 6. 2020 → od 17:00 hodin → zvuková performance

Při své performance Atom Tone vychází ze spektrálních dat prvků periodické tabulky. Každý prvek totiž generuje unikátní zvukové spektrum, které je dále transformováno a modulováno podle hodnoty své vlnové délky. Ve svém projektu se tak Suchánek pokouší implementovat fyzikální a chemickou logiku do světa hudby.⁣

Jiří Suchánek se dlouhodobě věnuje tvorbě trvalých audiovizuálních instalací, které často umisťuje do netradičních prostor (astronomická observatoř, jeskyně, lávka, duny, křoví…). Zkoumá trvanlivost elektronických médií v těžkých klimatických podmínkách a souběžně i nové formy komunikace multimediálního díla. Jeho umělecký přístup je syntetický. Ve svých dílech spojuje zvuk, světlo, sochařské objekty, elektroniku a velmi pečlivě si vybírá prostory. Středem jeho děl je zvuk, který je rozšířen nebo artikulován jinými médii, neočekávanými sociálními situacemi, či přírodními jevy. Hledá způsoby synchronizace zvuku a světla. Pro své instalace komponuje hudbu a vyvíjí vlastní software fungující často jako sonifikační mezi doménový mediátor. Zabývá se tvorbou a vývojem netradičních dotykových i bezdotykových hudebních nástrojů a programováním v hudební tvorbě. Vystupuje s experimentální elektronickou hudbou založenou na sonifikaci atomových dat. Za tento projekt mimo jiné obdržel ocenění Excellence in sound art @ sound design na prestižní mezinárodní konferenci klingt gut! Symposium on Sound v Hamburku 2018.

Realizoval řadu dlouhodobých multimediálních instalací ve veřejném prostoru, vystavoval a koncertoval i na řadě prestižních mezinárodních festivalů jako např.: CTM, UNSOUND, ICAD, NEXT, NCCA, STIMUL, ENH, NIME, klingt gut! atd. Byl na stážích v mezinárodních centrech STEIM, TIMET či Institute of Sonology.

Od roku 2018 pořádá v Brně mezinárodní, poslechové večery akusmatické hudby SONIX, které jsou zaměřeny na multikanálové elektroakustické skladby, většinou prezentované ve tmě. Od roku 2009 je asistentem Kabinetu audiovizuálních technologií na FAVU, kde vyučuje předměty věnující se Sound artu a audio technologiím. V současnosti dokončuje doktorský program na JAMU, kde bude také od letošního roku i pedagogem nově založené specializace Kompozice elektroakustické hudby. Ve své dizertační práci se zaměřuje na sonifikaci využitou v hudební kompozici a sound-artu a estetiku data-mappingu.

https://soundcloud.com/jirisuchanek
http://www.jiri-suchanek.net/en/

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 28. listopad

Dnes má svátek René

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete