Statistika našeho portálu

  • 95 235 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 193 Míst a památek

Centrum Tiffany Pension - Domažlice

Domažlice

Ubytování v Domažlicích, cena od 500,- Kč, tel.: 602396666***Centrum Tiffany Pension se nachází v historickém centru Domažlic z 15. století, tento rodinný tříhvězdičkový pension s dvacetiletou tradicí - majitel Otto Řezníček - mluví plynule anglicky, německy a rád vás informuje o všech zajímavostech ve městě Domažlice i okolí Chodska. V pensionu najdete kavárnu, kde se podává snídaně / Breakfast …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kostelní 102, Domažlice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Domažlice
Obec
Domažlice

Fotogalerie k článku

Ubytování v Domažlicích, cena od 500,- Kč, tel.: 602396666

***Centrum Tiffany Pension se nachází v historickém centru Domažlic z 15. století, tento rodinný tříhvězdičkový pension s dvacetiletou tradicí - majitel Otto Řezníček - mluví plynule anglicky, německy a rád vás informuje o všech zajímavostech ve městě Domažlice i okolí Chodska. V pensionu najdete kavárnu, kde se podává snídaně / Breakfast im Tiffany/ Parkoviště pro hosty zdarma. Pokoje v pensionu Tiffany mají vlastní sociální zařízení. Bezplatné Wi-Fi.  V kavárně a přilehlé restauraci se podávají pokrmy národní kuchyně. Venkovní posezení pensionu Tiffany je přímo v centru města. Autobusové nádraží je vzdáleno 100 metrů. Vlakové nádraží Domažlice - město je odtud vzdáleno 10 minut chůze. Taxi - přímo u pensionu. *** Centrum TIFFANY Pension se nachází v Kostelní ulici č. 102, přímo v historickém centru Domažlic u domažlické věže, které nabízí nákupy, návštěvu historických míst, relaxaci, zábavu, sport atd. Domažlice leží pouhých 15 km od hranice s Německem a 2 hodiny jízdy od Mnichova /München/.

Možnosti stravování

V objektu je kavárna s venkovním posezením, v přilehlé restauraci se podávají pokrmy národní kuchyně .

Popis okolí

Domažlice - městská památková rezervace, Královské město vybudované Přemyslem Otakarem II. Chodský hrad, barokní klášter, gotické a renesanční domy. Obdélníkové náměstí s mírně nakloněnou válcovou šikmou věží farního kostela.
Každý rok v srpnu se v Domažlicích konají známé Chodské slavnosti, které jsou nejvýznamnější kulturní akcí na Domažlicku.

Český les - Domažlicko Území Českého lesa - Chodska se rozprostírá podél státní hranice s Německem, mezi Plzeňskou pahorkatinou a Šumavou. Dodnes si zachovala svoji členitost, krásu hlubokých lesů, strání a malebných údolí. V kraji se udržuje po staletí lidový folklor, který připomínají některé národopisné slavnosti - Chodské slavnosti .

Tipy na výlet po okolí

Kdyně - město na spojnici mezi městy Domažlice a Klatovy. Nejvýznamnější památkou je kostel sv. Mikuláše. Horšovský Týn - městská památková rezervace, třetí největší město okresu Domažlice.

Klatovy - královské město Klatovy bylo založeno roku 1260 českým králem Přemyslem Otakarem II. Černá věž se tyčí do výše 81 metrů. Majestátně působí barokní stavba jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce. Katakomby - tajemné podzemní prostory jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Ignáce navozují pocit posvátné úcty. Prohlídku města osvěží návštěva barokní lékárny " U Bílého jednorožce".

Hrady, zámky, lidová architektura Historické chodské obce - Draženov, Chodov, Klenčí pod Čerchovem, Klíčov, Chodská Lhota, Mrákov, Pocinovice, Postřekov, Stráž, Tlumačov a Újezd. Zámek Horšovský Týn - renesanční zámek s raně gotickou kaplí, ukázky zámeckého bydlení od 16. do 20. století. Koloveč - výroba kolovečské keramiky, Muzeum techniky a řemesel. Starý Herštejn - zřícenina raně gotického hradu z roku 1270 na strmé skále. Hrad Rýzmberk - zřícenina gotického hradu, rozhledna, výhled na část Domažlicka a Český les. Újezd - rodiště Jana Sladkého - Koziny. Pamětní síň na Kozinově statku, na vrchu Hrádek Kozinův pomník. Zámek Trhanov - barokní zámek ze 17. století založil Volf Maxmilián Lamingen z Albenreuthu známý jako Lomikar.

Kout na Šumavě - původní tvrz přestavěna na zámek. Severně od obce je postaven gloriet Klobouk. Hrad Poběžovice - hrad z konce 15.století upravený na zámek, dnes zpustl. Netřeb - je hradní zřícenina, která se nachází dva kilometry od obce Kanice v okrese Domažlice na zalesněném Úhlíkovském výběžku. Dodneška se na vrchu nachází asi 200 tisů, jejichž stáří se odhaduje na 600-800 let.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

29.07.2021 - 29.07.2021
Domažlice

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

neděle 16. květen

Dnes má svátek Přemysl

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete