Statistika našeho portálu

  • 90 611 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Boubínský prales - na cesty s Emcem

Lenora

Až se někdy rozhodnete pro pořádné dobrodružství na Šumavě, měli byste určitě zavítat do Boubínského pralesa. Navíc můžete vyhrát zajímavé ceny od firmy Emco, podívejte se!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Boubínský prales
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Prachatice
Obec
Lenora

Fotogalerie k článku

Až se někdy rozhodnete pro pořádné dobrodružství na Šumavě, měli byste určitě zavítat do Boubínského pralesa. Jméno prales nenese nadarmo, jedná se totiž o největší nedotčenou plochu původního lesa ve střední Evropě. Dokážete si představit, že stromy, mezi kterými se zde procházíte, jsou staré až 400 let a samotný prales starší než lidstvo samo? Najdeme zde porosty zejména buku, smrku nebo jedle a protože se prales rozkládá na hoře Boubín, dostal jméno Boubínský.

Stezka Boubínským pralesem začíná u parkoviště nedaleko obce Zátoň. První část stezky vede po asfaltové cestě, po které dojdeme k uměle vytvořenému Boubínskému jezírku. Tato část cesty je dlouhá asi dva kilometry a můžete se na ni vypravit i s kočárkem. U Boubínského jezírka začíná naučná stezka, která už není pro kočárky nebo dětská odrážedla vhodná. Stezka je dlouhá asi devět kilometrů a vede kolem oplocené části lesa, jenž je chráněn před okusováním stromů zvěří. Na cestě také narazíte na několik informačních panelů, můžete se tak dozvědět víc o tom, co právě vidíte. Kromě až padesátimetrových smrků tu můžeme potkat také takzvané chůdové kořeny. Je to velmi pozoruhodný systém kořenů, které rostou nad zemí a jiné stromy je pak využívají pro svůj růst. Na vrcholu Boubína pak můžete vystoupat na rozhlednu a podívat se na všechnu tu krásu pěkně z výšky.

Pralesy kdysi pokrývaly většinu naší země i zemí okolních, kvůli lidské činnosti jich ale naprostá většina vymizela, měli bychom se tak starat alespoň o to málo, co nám z nich zbylo a nedělat například na stezce nepořádek. Na výlet se můžete vydat i vlakem, nejbližší zastávky jsou Zátoň nebo Kubova Huť. Vstup na rozhlednu i do pralesa je zcela zdarma.

Milujete turistiku a rádi do ní zapojujete i děti? Ačkoliv je pro ně tato sportovní aktivita bezpochyby ideální, ne vždy je v jejich očích zábavná. Abyste z výšlapu měli příjemný zážitek všichni, myslete na to, že dítě potřebuje mít jasný cíl. To však neznamená, že s ním musíte lámat rekordy. Během túry je třeba dělat pravidelné přestávky, které by měly zabírat zhruba polovinu času výšlapu. Mezitím, co budete při pauze pozorovat rostliny a zvířata, vytáhněte z batohu Emco ovesné sušenky, které jsou ideální sladkou svačinkou. "Pokud se věnuje dítě nějaké sportovní aktivitě, vydá energii a tu je třeba společně s živinami doplnit," uvádí nutriční terapeutka Jitka Laštovičková a dodává: "Určitě nezapomínejte dávat svačiny dětem po výkonu, např. banán, menší balení jogurtového nápoje, nebo menší porci kvalitních sušenek bez polevy."

 

Zapojte se s Emcem do soutěže!

Chystáte se vyrazit s dětmi za dobrodružstvím, ale jako vždy tápete nad tím, co s sebou sbalit dobrého? Každý rodič ví, že takový výlet dá jednomu pořádně zabrat, a proto je velmi důležité mít při ruce občerstvení, které hladové krky nasytí. Ne každý však sáhne po zdravé variantě. I vy ještě před každým výletem smažíte řízky? Nenechte svou výpravu náhodě a zapojte se do soutěže o Emco produkty, které oceníte na každém výletě.

 

 

SOUTĚŽTE O:

1 místo: produktový box Rozbal to na cestách

2 místo: batoh s produkty na cesty

3 místo: svačinový box s 6 balením sušenek

 

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Kdy a kým byla založena společnost Emco?

  1. 1990 panem Zdeňkem Jahodou
  2. 1992 panem Jiřím Malinou
  3. 1994 panem Stanislavem Hruškou

Nápovědu hledejte na www.emco.cz

Správné odpovědi zasílejte na soutez@atlasceska.cz, výherce a další soutěž naleznete na této stránce každý týden.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

úterý 22. říjen

Dnes má svátek Sabina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete