Statistika našeho portálu

  • 90 611 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Na kole s Emcem po cyklostezce Bečva do dětského parku Razulák ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice

Téměř 160 km upravené cyklodálnice podél řeky Bečvy láká cyklisty, bruslaře i pěší na výlet Zlínským a Olomouckým krajem.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Cyklostezka Bečva
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Vsetín
Obec
Velké Karlovice

Fotogalerie k článku

Cyklostezka podél řeky Bečvy vede z Velkých Karlovic nebo z Horní Bečvy – od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy, až k soutoku s řekou Moravou u Tovačova. Na cyklostezce máte možnost poznávat památky, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané.

Cyklostezka Bečva je lemována řadou pamětihodností, které stojí za návštěvu. Hned u soutoku Bečvy s Moravou stojí krásný renesanční zámek Tovačov. U Týna nad Bečvou můžete odbočit k hradu Helfštýn, kde na vás dýchne tajuplná gotická atmosféra. U Teplic nad Bečvou se můžete za horkého letního dne zchladit návštěvou krasu – Zbrašovské aragonitové jeskyně.

Nenáročný úsek, zejména vhodný pro rodiny s dětmi, v délce 26 km z Hranic do Přerova je veden po nově vybudovaném povrchu a s vyloučením motorové dopravy.

Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy je nutno absolvovat po silnicích.

Na in-line bruslích můžete třeba i s kočárkem sjíždět celkem 8 úseků s vhodně upraveným povrchem, nejdelší – třicetikilometrový vede ze Vsetína do Velkých Karlovic.

Na cyklostezku Bečva se můžete napojit vlakem ve Valašské Meziříčí, Velkých Karlovicích, Rožnově pod Radhoštěm a v Přerově. Kolo můžete za poplatek přepravovat vlakem v cyklistickém vagónu nebo jej předat při nástupu do tzv. úschovy během přepravy.

Dětský park ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice jsou vhodným zakončením výletu po cyklostezce Bečva, pokud výletujete s malými dětmi. Navštívit zde můžete letní dětský park Razulák, který naleznete na úpatí sjezdovky Razula, naproti Spa hotelu Lanterna. Děti se mohou vydovádět na unikátní kuličkodráze, vyzkoušet vodní zorbing nebo si zaskákat na obří trampolíně.

Prošlápněte se za dobrodružstvím

Výlet na kole patří mezi dětmi k těm oblíbeným. Jakmile odhodí balanční kolečka a jsou pány svých řídítek, dohoníte je jen těžko. Výlet na kole je často celodenní záležitost, a proto byste měli být vybaveni pořádnou zásobou energie. V batohu nesmí chybět ovoce, zelenina a dostatečné množství tekutin. I na sportovním výletě se však může stát, že vás přepadne na něco chuť. V tom případě vytáhněte z batohu lehkou svačinku od společnosti Emco v podobě tyčinek či ovesných sušenek. Za dobrodružstvím se dá dojet i zdravě. A nezapomeňte na helmu!

Zapojte se s Emcem do soutěže!

Chystáte se vyrazit s dětmi za dobrodružstvím, ale jako vždy tápete nad tím, co s sebou sbalit dobrého? Každý rodič ví, že takový výlet dá jednomu pořádně zabrat, a proto je velmi důležité mít při ruce občerstvení, které hladové krky nasytí. Ne každý však sáhne po zdravé variantě. I vy ještě před každým výletem smažíte řízky? Nenechte svou výpravu náhodě a zapojte se do soutěže o Emco produkty, které oceníte na každém výletě.

 

 

SOUTĚŽTE O:

1 místo: produktový box Rozbal to na cestách

2 místo: batoh s produkty na cesty

3 místo: svačinový box s 6 balením sušenek

 

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Do kolika zemí vyváží společnost Emco své produkty?

  1. Více než 20
  2. Více než 50
  3. Více než 100

Nápovědu hledejte na www.emco.cz

Správné odpovědi zasílejte na soutez@atlasceska.cz, výherce a další soutěž naleznete na této stránce každý týden.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Lanterna láká na degustační menu k …

27.10.2019 - 27.10.2019
Spa hotel Lanterna

Degustační menu k výročí republiky a vzpomínky na Václava Havla s šéfkuchaři Sapíkovými a Ladislavem Špačkem pořádá Spa…

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

30.11.2019 - 30.11.2019
Gymnázium Františka…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

úterý 22. říjen

Dnes má svátek Sabina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete