Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Česká republika je díky rozsáhlému kulturnímu dědictví jednou z celosvětových velmocí co do počtu muzeí, kterých se na jejím území nachází více než 700. V jednotlivých muzejních expozicích můžete obdivovat sbírky z mnoha vědních oborů sběrných oblastí od specializovaných oborů společenských věd po rozmanité přírodní vědy. Atlas Česka pro vás připravil kompletní výčet rozřazený do oblastí jednotlivých krajů, díky němuž se v nabídce muzejních expozic budete jednoduše orientovat.

Vaší pozornosti doporučujeme zvláště Národní muzeum v Praze, Muzeum umění v Olomouci, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, Vojenské technické muzeum v Lešanech, Památník Terezín, Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Zámek v Klášterci nad Ohří či Národní technické muzeum v Praze. Jako bonus pak přikládáme aktualizovaný výčet speciálních akcí a programů, které můžete v jednotlivých muzeích navštívit (nachází se v rámci Kalendáře akcí). Těšíme se spolu s vámi na viděnou v některém ze stovek muzeí rozesetých po celém území České republiky.

Národní muzeum v Praze