Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Náš průvodce vám přináší ucelený a komplexní přehled těch nejzajímavějších míst a objektů v České republice, které bychom při našem cestování rozhodně neměli opomenout.

Napříč všemi kraji celé republiky zavítáme na honosné hrady a zámky, necháme se okouzlit romantickými panoramaty ze stovek rozhleden, seznámíme se s lidovou tradicí a folklorem v udržovaných skanzenech, poznáme domácí i exotická zvířata v atraktivních zoologických zahradách, necháme se unášet krásou a různorodostí přírodních scenérií, pokorně se skloníme před monumentálností církevních staveb a osvěžíme tělo a mysl při návštěvě lázeňských pramenů.

To vše a ještě mnoho dalšího na nás čeká při putování po malebných místech naší rozmanité země!

Hrady a zámky

Hrad Karlštejn
Dovolujeme si vám představit ucelený přehled hradů a zámku, zdobících svou majestátností území České republiky. U každé z představených pamětihodností zmiňujeme jejich stručnou historii a užitečné informace pro návštěvníky.
Česká republika

Rozhledny

Rozhledna na Pradědu
Vítejte v sekci věnované rozhlednám, které všem návštěvníkům nabízejí jedinečné výhledy na rozmanitá území po celé České republice. Věříme, že zde naleznete veškeré potřebné informace, které vás budou inspirovat k návštěvám těchto velikánů shlížejících na naší zemi.
Česká republika

Skanzeny

Skanzen ve Strážnici
Vydejte se s námi proti proudu času a připomeňte si díky našemu průvodci desítky skanzenů a archeoparků, upomínajících na vývoj lidského osídlení v českých zemích v průběhu staletí. V uceleném přehledu přinášíme jejich kompletní výčet spolu s užitečnými informacemi pro návštěvníky.
Česká republika

Zoo

Zoologické zahrady v ČR
Nejen milovníky zvířat jistě čas od času přiláká procházka po některé ze zoologických zahrad, jejichž kompletní výčet vám v této sekci nabízíme. Těšit se můžete na vyčerpávající informace o veškerých ZOO a zvířecích parcích, nacházejících se v České republice.
Česká republika

Technické památky

Větrný mlýn Ruprechtov
Objekty technického dědictví a technické památky se v průběhu posledních desetiletí staly vyhledávaným lákadlem pro návštěvníky. V našem průvodci si Vám dovolujeme nabídnout seznam těch nejzajímavějších, přičemž věříme, že vám jejich návštěva rozšíří vědomosti o kvalitách průmyslového dědictví a zároveň splní i ty nejnáročnější požadavky na zajímavý výlet.
Česká republika

Přírodní scenérie

Vilémina vyhlídka v Českém Švýcarsku
Objevovat skryté krásy přírody a kochat se její rozmanitostí snad láká každého z turistů, vydávajícího se na výlet. Přinášíme vám rozmanitou přehlídku těch nejzajímavějších, jako jsou pohoří, vodní toky, podzemí, vodní plochy, památné stromy a skály, které při toulkách krajinou naší krásné země můžete navštívit.
Česká republika

Židovské památky

Synagoga v Třebíči
V této sekci vám přinášíme kompletní přehled těch nejzajímavějších židovských památek, nacházejících se na našem území. Vydejte se s námi za poznáním specifického kulturního odkazu židovského národa, který svou bohatou historií a noblesní kreativitou přitahuje pozornost milovníků kultury z celého světa i v současnosti.
Česká republika

Církevní památky

Mariánská Týnice
Představujeme vám kompletní seznam těch nejzajímavějších církevních staveb u nás, které svou nezpochybnitelnou uměleckou i duchovní hodnotou přitahují každoročně miliony návštěvníků z celého světa. Sakrální architektura nám dokazuje svou noblesu a rozmanitost takřka v každé větší vsi, městečku i metropoli. Pojďte se spolu s námi vydat za poznáváním jejích krás!
Česká republika

UNESCO

Kutná Hora - Sedlec
Nacházíte se v kapitole představující vám ty z kulturních památek a přírodních scenérií, které byly pro svůj nadčasový přesah zařazeny do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Vstupte a my vás přesvědčíme o tom, že naše země se má opravdu čím chlubit!
Česká republika

Lázně

Lázně Kynžvart
V této sekci bychom vám rádi představili ta místa naší země, která dokázala umě využít neuvěřitelného množství přírodních léčivých zdrojů, jejichž účinky se již léta užívají k léčbě a prevenci nemocí. Lázeňská střediska můžeme najít ve všech krajích České republiky a my vás srdečně zveme na cestu po jejich proslulých vřídlech a kolonádách!
Česká republika