Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Chcete-li zavítat do exotických krajin a poznávat specifika a zvláštnosti rozmanitých džunglí, savan, pralesů či pouští a jejich obyvatel, nemusíte nutně cestovat tisíce kilometrů daleko. V České republice stačí navštívit některou z mnoha Zoologických zahrad, které pečují o stovky zvířecích druhů, které jsou často ke spatření jen v těchto speciálních zařízeních. Z původně zábavních parků sloužících i k poučení o neobvyklých zvířatech, se dnes zahrady zaměřují především na odchovy vzácných či ohrožených živočichů a vytvoření co nejpřirozenějšího životního prostředí pro chov.

Stále však představují i významnou turistickou atrakci, která slouží jako zdroj zábavy i poučení. Atlas Česka pro vás připravil kompletní výčet těchto zoo parků fungujících v České republice, včetně vyčerpávajících informací o jejich činnosti a provozu. Z těch návštěvnicky nejatraktivnějších doporučujeme zvláště ZOO v Praze-Tróji, ZOO Dvůr Králové nad Labem, ZOO v Brně, ZOO v Plzni, ZOO v Liberci, ZOO v Ústí nad Labem či Zoopark v Chomutově.