Každý z obyvatelů Prahy či jejích občasných návštěvníků potřebuje k pohybu po městě kromě vlastních nohou i dostatek udržovaných komunikací či přepravních prostředků, které spadají do neustále se rozvíjejícího logistického systému. Atlas Česka připravil souhrnné informace o jednotlivých typech dopravy (letecká, autobusová, železniční, městská hromadná doprava, lodní, lanovky, tunely a podchody pro pěší), která nám pomáhá při každodenním shonu a často ji bereme jako samozřejmou složku našich životů ve velkoměstě.

Pojďme se tedy společně podívat pod pokličku rozmanitých autobusových nádraží, železničních uzlů, stanic metra či zastávek lanové dráhy. Doufáme, že Vás zaujmou informace o letišti Ruzyně, železničním Hlavním nádraží, lanovce na Petřín, autobusovém nádraží na Černém Mostě, stanicích metra na trasách A až C, vlakovém nádraží ve Vršovicích či Podolském přístavu.

Letecká

Letiště Ruzyně
Fenomén létání a letadel fascinoval desítky generací našich předků a zvýšené pozornosti se samozřejmě těší i dnes. Těžko bychom si dokázali představit dovolenou ve vzdálených oblastech či každodenní dopravu exotických potravin a zboží bez svižné a bleskové letecké dopravy, která se významně zapisuje i do urbanistických plánů našeho hlavního města. Atlas Česka připravil přehled pražských letišť, která kromě své praktické funkce plní i roli zajímavých tipů na rodinný výlet.
Česká republika

Autobusová

Autobus
Význam autobusové dopravy pro obyvatele České republiky je jen těžko nahraditelný jakýmkoliv jiným způsobem a zvláště to platí na území hlavního města Prahy. V této sekci Atlasu Česka se seznámíte s historií i současností všech autobusových pražských nádraží i důležitých dopravních uzlů. Ve výčtu nechybí ani informace o dálnicích, rychlostních komunikacích či důležitých tunelech.
Česká republika

Železniční

Pendolino
Atlas Česka připravil souhrnné informace o železniční dopravě v Praze, která pomáhá dopravcům i běžným obyvatelům Prahy již více než 150 let. Těšit se můžete na sondu do historie i současnosti železničních nádraží, tratí, tunelů i přejezdů. Naši sekci ocení jak pravověrní milovníci tohoto tradičního způsobu dopravy, tak jen občasní cestující na železnici.
Česká republika

MHD

Historická a moderní tramvaj
Městská hromadná doprava má v každodenním životě Pražanů nezastupitelnou roli a využívají ji miliony lidí. Atlas Česka přináší komplexní přehled nejdůležitějších informací, které budete při poznávání aktuální praxe i historických souvislostí městské hromadné dopravy potřebovat. Společně se zaměříme na jednotlivé trasy metra, autobusů, tramvají, lanovek i dep a vozoven. Dobře se připoutejte, naše putování po hlavním městě právě začíná!
Česká republika

Lodní

Lodě na Vltavě
Možná i Vy jste v poslední době využili některou z oblíbených výletních plaveb, jejichž obliba mezi Pražany i návštěvníky našeho hlavního města stále stoupá. V této sekci našeho komplexního průvodce bychom se rádi zaměřili právě na historii i současnost oblíbené lodní dopravy, která nabízí nevšední zážitky turistům i ekonomický přínos různým ekonomickým subjektům.
Česká republika

Lanovky

Petřínská lanovka
Pozornost Pražanů i občasných návštěvníků našeho hlavního města si již několik desítek let zaslouží tři pražské lanovky, které můžeme využít při rozmanitých výletech i jako praktické pomocníky při dopravě po Praze. Zřejmě nejvýznamnější a nejvytíženější lanovkou je ta vedoucí na Petřín, která každoročně přepraví několik tisíc cestujících. V této sekci naleznete komplexní informace o historii i současnosti pražských lanovek.
Česká republika

Tunely a podchody pro pěší

Žižkovský tunel
Pro větší komfort Pražanů byly v minulých letech budovány tunely, které přispívají k pohodlnější cestě mezi relativně vzdáleným oblastmi. Odmyslíme-li si možná nebezpečí při jejich nočních návštěvách, jedná se o významné logistické pomocníky pro všechny obyvatele našeho hlavního města. Spolu s Atlasem Česka si projdeme všechny důležité tunely a nezapomeneme se podívat do jejich rozmanité historie.
Česká republika