Zveme Vás na putování po jednotlivých historických částech našeho hlavního města, které jsou do dnešních dnů němými pamětníky stovek let vývoje společenského i kulturního života v Praze. Vydejte se s námi na cestu po historických čtvrtích Bílá hora, Břevnov, Hradčany, Josefov či Karlín anebo se seznamujte s relativně novými oblastmi připojenými k Praze, jako jsou Horní Měcholupy, Háje, Kbely, Kobylisy či Kunratice. Autentická atmosféra jednotlivých historických území na vás dýchne i na Karlově, v okolí Flory, na Jánském vršku, Jamrtálu či Židovském městě pražském. Pro lepší přehled jsme tuto sekci rozdělili na dvě podskupiny, zahrnující katastrální území a místní názvy. Při hledání můžete použít i jednoduchý filtr rozřazující jednotlivá místa dle městských částí. Přejeme příjemnou zábavu i poučení při detailním poznávání území našeho hlavního města!

Katastry

Pohled na Malou Stranu
Vydejte se spolu s naším průvodcem za poznáváním všech katastrálních území našeho hlavního města, při kterém se dozvíte veškeré důležité faktografické údaje a navíc i mnohé zajímavosti a specifika ze všech 112 katastrálních území různé velikosti, charakteru i významu. Přehledný výčet jednotlivých pražských částí zpestřuje náležitá fotodokumentace spolu s historickou sondou do vývoje každé z nich. Jistě budete sami překvapeni rozmanitostí jednotlivých katastrálních území a jejich bohatou minulostí i živoucí přítomností.
Česká republika

Místní názvy

Čertovka z Karlova Mostu
Dlouhá a pestrá historie našeho hlavního města se odráží nejen na stovkách architektonických staveb, kulturních pamětihodností a přírodních zákoutí, ale zvláště na specifických místních názvech. Srdečně Vás zveme na výpravu za poznáváním historie jednotlivých označení, které často svou inspiraci nacházejí v mytické minulosti opředené pověstmi, odkazují na klíčové události či skutky předních osobnosti z dějin celého národa. S průvodcem Atlas Česka získáte komplexní přehled o vzniku, vývoji a současnosti označení jednotlivých pražských lokalit, jejichž význam často ukrývá nejedno překvapení i pro náležité znalce Prahy.
Česká republika