Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Většina obyvatel či návštěvníků Prahy touží po smysluplném trávení jejich volného času, hledajíce dostatek možností pro kulturní vyžití či zábavu a relaxaci. Pro všechny takové přinášíme kompletní přehled volnočasových aktivit, které jsou na území našeho hlavního města nabízeny kulturními institucemi či rozmanitými kluby a pořadateli akcí v přírodě. V jednotlivých kategoriích se můžete těšit na přehlednou nabídku divadel, kin, muzeií, koncertů, výstav, knihoven, hvězdáren či klubů. Kromě seznámení se s bohatou historií jednotlivých míst se zaměříme i na aktuální program, odrážející se v našem Kalendáři akcí. Zvažujete-li výlet do Prahy, jistě se vám bude hodit i nabídka ubytovacích prostor, přiřazená k jednotlivým sekcím. Přejeme vám, abyste si s průvodcem Atlas Česka dokázali užít návštěvu Prahy co nejlépe a našli si při toulkách v pražských uličkách svá oblíbená místa a zákoutí.

Divadla

Divadla
V této podrobné kapitole Vám přinášíme komplexní informace o jednotlivých divadelních scénách na území našeho hlavního města, zaměřené na historický vývoj i živoucí přítomnost divadel a divadelních souborů v Praze. Projdeme si slavnou epochou hereckých a režisérských legend Národního divadla či Divadla na Vinohradech, okusíme strasti zakladatelů porevolučních divadel a seznámíme se s tvorbou mladých a úspěšných režisérů současnosti. Bonusem pak je přehled aktuálně uváděných představení a speciálních programů, který je zveřejněn ve složce Kalendář akcí.
Česká republika

Kina

Kino Lucerma
Přinášíme kompletní přehled pražských kin, která patří k nejnavštěvovanějším kulturním institucím v rámci trávení volného času v našem hlavním městě. Na základě jednoduchého filtru si můžete vybrat příslušnou městskou část a my vám předložíme seznam kin s detailními informacemi o jejich historii a současnosti. Nechybí výčet moderních multiplexů (Palace Cinemas, Cinema City, Village Cinemas, IMAX) ani poetických sálů z období první poloviny minulého století (kino Lucerna, kino Evald, Modřanský biograf). 
Česká republika

Muzea

Národní muzeum
Atlas Česka pro Vás připravil souhrnný přehled muzeí a muzejních expozic, které můžete navštívit na území našeho hlavního města Prahy. Ať již se do nich vydáte za zábavou či poučením, jistě se Vám budou hodit vyčerpávající informace o historii, současnosti a provozních detailech jednotlivých institucí. Díky přehlednému filtru si budete moci zvolit i muzea dle jednotlivých městských částí. Přejeme Vám příjemnou zábavu a inspirativní chvíle plné poučení.
Česká republika

Koncerty

Rudolfinum - Dům umělců
Zveme Vás do některého z desítek koncertních sálů a hudebních pódií, které zdobí území našeho hlavního města a přinášejí radost a potěchu všem fanouškům kvalitní hudby. Doporučujeme zvláště položky Rudolfina na náměstí Jana Palacha, O2 Arény v Praze-Libni, Obecního domu na náměstí Republiky, Chodovského zámku či místo pobytu W. A. Mozarta v Praze na Bertramce.
Česká republika

Galerie a výstavy

Národní galerie
V Praze se nacházejí desítky galerií a výstavních expozic, které patří k nejnavštěvovanějším kulturním institucím vůbec. Připravili jsme pro Vás jejich kompletní výčet spolu se sondou do historického vývoje a aktuálního dění. Informace o výstavách pořádaných právě teď naleznete se specializované sekci Kalendář akcí. Nenechte si ujít zvláště návštěvu Jízdárny Pražského Hradu, Národní galerie spolu s jednotlivými expozicemi, Galerie U Křížovníků, Maroldova panoramatu, Centra současného umění DOX či Galerie MIRO v kostele sv. Rocha.
Česká republika

Knihovny


Klementinum
Kniha byla odnepaměti vnímána jako symbol vzdělanosti a učenců, přičemž tento stav přetrvává i v době nastupujících počítačových technologií. Chcete-li studovat vzácné odborné texty či si jen zapůjčit některou z bestsellerových novinek, máte zde unikátního průvodce po jednotlivých knihovnách a jejich nabídce. O speciálních kulturních akcích (filmové projekce, přednášky, besedy, prezentace) konaných pod záštitou některé z knihoven Vás pak informujeme v sekci Kalendář akcí.
Česká republika

Hvězdárny a planetária

Planetárium a hvězdárna
Vydejte se s námi za objevováním doposud skrytých oblastí vesmíru, které budete moci prozkoumat díky novým technologiím a úžasnému grafickému ztvárnění. Vybírejte z bohatého spektra vzdělávacích i zábavných pořadů, které jsou připravovány pro každou věkovou skupinu. Na území našeho hlavního města můžete navštívit například Štefánikovu hvězdárnu na Petříně, Ďáblickou hvězdárnu v ulici Pod hvězdárnou či Planetárium v Královské oboře.
Česká republika

Kluby

Kluby v Praze
Klubová scéna na území hlavního města Prahy nabízí tolik žádanou alternativu k megalomanským kulturním akcím, pořádaným v multifunkčních halách a festivalových areálech. Jistě nebudete litovat návštěvy klubu Futurum ve Zborovské ulici, klubu Viola na Národní třídě, klubu Retro Music Hall na Francouzské ulici, klubu Vagon na Národní třídě, klubu Bílý koníček na Staroměstském náměstí či klubu Hvězda ve Zvoníčkově ulici.
Česká republika

Příroda v Praze

Pražská příroda
Nechte se provést po těch místech našeho hlavního města, která lákají návštěvníky autentickou přírodní atmosférou plnou zeleně a osvěžujícího prostředí. Jistě je oceníte zvláště v horkých dnech slunného léta, kdy představují jedinečnou možnost relaxace a odpočinku. S naším průvodcem se navíc dozvíte mnohé z jejich historie i současnosti, která Vás svou pestrostí jistě překvapí. Mezi ta nejvyhledávanější místa patří ekologické centrum Toulcův dvůr, Zoologická zahrada v Praze – Tróji, okolí starobylého Vyšehradu či malebná oblast údolí Divoké Šárky.
Česká republika