Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Pražané si během posledních let stále více užívají technologických možností moderních kinosálů, které jim přinášejí vzrušující zážitky v podobě filmových představení, z jejichž technické a často i dramaturgické kvality oči přecházejí. Oblibě návštěvy kin dopomohla i hustá síť multiplexů kombinujících v sobě nákupní centra spolu s místy pro trávení volného času. S nástupem 3D technologií pak škála příznivců filmového promítání získala nové členy. Atlas Česka pro vás připravil souhrnný výčet všech pražských kin, sahající od těch nejpoetičtějších sálů z období první republiky až po nejmodernější multiplexy.

Těšit se můžete na informace o starobylém kinu Lucerna, hypermoderním kinu IMAX, komorním kině Evald či milovníky filmového klubu navštěvovaném Ponrepu v Bio Konvikt. O programu jednotlivých kinosálů a o konání speciálních filmových festivalů či dalších kulturních akcí najdete souhrnné informace v sekci Kalendář akcí.