Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Knihovny byly už od dob jejich vzniku ve starověku vnímány jako studnice vědění a vzdělanosti, přičemž tento charakter si uchovaly i v době přesunu informačních kanálů na internetové sítě. Vždyť kniha a její studium v prostorách univerzitních knihoven zůstávají i v současnosti nedílnou součástí každého studijního života žáků různých generací. Atlas Česka pro Vás v této kapitole připravil souhrnný přehled těch nejvýznamnějších knihoven nacházejících se na území hlavního města Prahy, spolu s jejich rozdělením do oblastí dle jednotlivých městských částí. V informačních textech o jednotlivých institucích naleznete i podrobné informace o otevíracích dobách a tématických zaměřeních konkrétních knihoven.

Mezi ty nejvyhledávanější patří Městská knihovna na Mariánském náměstí, Národní knihovna České republiky v Klementinu, Knihovna Národního muzea na Václavském náměstí, knihovna v objektu Strahovského kláštera nebo nově otevřená Městská knihovna v Ruské ulici ve Vršovicích.