Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Na území našeho hlavního města existuje několik vědeckých institucí, které shromažďují poznatky získané bádáním v oblasti přírodních, humanitních či ryze vědeckých oborů. Výhodou muzeí je skutečnost, že návštěvník v nich může najít zdroj inspirace a poznání často zábavnou a interaktivní formou, která přitahuje i ty nejmenší. Atlas Česka pro ás nashromáždil všechny potřebné informace o jednotlivých muzejních expozicích a budovách, které můžete v Praze navštívit.

Jistě budete sami překvapeni rozmanitostí sbírek a pramenů Národního muzea v Praze, Muzea hlavního města Prahy (včetně jejich poboček), Národního technického muzea, Židovského muzea, Uměleckoprůmyslového muzea, Českého muzea hudby či Muzea hraček. Nechybí ani výčet tématicky úzce zaměřených institucí (například: Franz Kafka Muzeum, Muzeum Karlova Mostu, Kočárovna, Muzeum městské hromadné dopravy a další). O speciálních programech v rámci jednotlivých muzeí vás pravidelně informujeme v sekci Kalendář akcí.

Národní muzeum v Praze