V Praze můžete spatřit celou řadu lodí křižujících vltavské vody po i proti proudu, proplouvající zdymadly, kotvící u nábřeží. Najdete zde velké kolesové parníky, stejně jako malé loďky, historické lodě i moderní plavidla třeba na hybridní pohon. A co víc, jedná se ve většině případů o vyhlídkové lodě, na které se můžete nalodit a vydat se na různě dlouhé plavby, doprovázené odborným průvodcovským výkladem.

Plavební společnosti nabízejí i tématické plavby zaměřené na zvláštní příležitosti nebo svátky. Jako cíl své plavby si můžete vybrat třeba pražskou zoo, Slapskou přehradu nebo vzdálenější Mělník. Loď je také místem gurmánských zážitků. Můžete na ni zajít na příjemný pracovní oběd, romantickou večeři, rodinnou oslavu nebo párty s přáteli. Stačí si jen vybrat a vydat se na plavbu.

Pravidelné plavby v Praze

Pravidelné plavby
Pokud byste se chtěli svézt na některé z lodí brázdících vltavské vody v centru našeho hlavního města stačí vědět, že lodě vyplouvají na pravidelné plavby podle plavebního řádu a že na jejich palubu můžete nastoupit u Čechova mostu, na Rašínově nábřeží nebo na Kampě. A pak už stačí jen vyplout.
Česká republika

Oběd na lodi

Oběd na lodi
Hledáte v centru Prahy vhodné místo na dobrý oběd s přáteli, obchodními partnery nebo rodinou? Skvělé jídlo, pohodlí a soukromí daleko od ruchu velkoměsta najdete právě na některé z lodí, které Vás vezmou na plavbu po Vltavě. Během ní si vychutnáte nejen dobré obědní menu, ale také pohled na pražská panoramata.
Česká republika

Večeře na lodi

Večeře na lodi
Chcete zažít krásný večer, na který jen tak nezapomenete? Vyplujte na romantickou plavbu na lodi noční osvětlenou Prahou a dopřejte si večeři, která pro Vás bude jistě gurmánským i estetickým zážitkem. Vybrat si můžete z luxusního A la Carte menu, klasického servírovaného menu nebo večeře v podobě rautu.
Česká republika

Akce na lodích

Akce na lodích
Kromě pravidelných plaveb po Vltavě můžete vyplout také na některou z mimořádných nebo tematických plaveb. Mezi ty nejoblíbenější patří adventní plavby, svatomartinské plavby, silvestrovské bujaré plavby, ale třeba i plavby s vodníkem, kdy bude Vaším průvodcem opravdový vltavský vodník.
Česká republika

Plavba na Mělník

Plavba na Mělník
 Rádi byste vyrazili s rodinou nebo přáteli někam na výlet a nic zajímavého Vás zrovna nenapadá? Jednou z lahůdkových plaveb, na kterou by Vás Atlas Česka rád upozornil, je plavba lodí z Prahy na Mělník.
Česká republika

Plavba na Slapy

Plavba na Slapy
Další z vybraných plaveb za poznáním naší vlasti představuje plavba výletní lodí na Slapy. Za krásami České republiky se můžete jednou vydat i netradičně, třeba na lodi. A vybírat můžete z plavby historickým parníkem nebo moderní lodí.
Česká republika

Plavby do zoo

Plavby do zoo
Do pražské zoologické zahrady se můžete vydat i netradičně na palubě lodi. Vás, Vaši rodinu nebo třeba školní třídu tam dopraví některá z lodí kotvících v centru Prahy. Zážitek to bude dvojí - jak z návštěvy zoo, tak z plavby samotné. Při ní si budete moci prohlédnout pražské vltavské břehy tak, jak byste je jinak neviděli.
Česká republika

Parníky a lodě

Parníky a lodě
V Praze na Vltavě najdete celou řadu lodí, které Vás vezmou na různé typy plaveb a akcí. Jedná se o lodě, které díky moderním rekonstrukcím poskytují pohodlí v zimě i létě, ale zároveň si zachovávají své kouzlo. A najdete tu i dva skutečné kolesové parníky, které jsou v Praze už poslední svého druhu. 
Česká republika