Život na vesnicích a v okolí regionálních měst a městeček přináší řadu výhod, mezi nimiž vyniká takřka neomezená možnost procházek a výletů do rozmanité přírody. I obyvatelům Prahy se však nabízí několik příležitostí jak zavítat do živé přírody, umožňující strávit chvíle plné odpočinku a relaxace. Pokud patříte mezi milovníky zeleně a volné přírody, máme pro Vás výčet návštěvnicky atraktivních míst, které představují možnost úniku z často přeplněného a dusného centra našeho hlavního města.

Zavítáme do oblastí plných zeleně, zoologických zahrad a parků, vodních areálů či botanických parků. Zajisté Vás potěší návštěva Zoologické zahrady v Praze, projížďka po majestátní Vltavě, posezení v zahradě u Petřínské rozhledny, procházka po Prokopském údolí, rozmanitost malebných cestiček v Kunratickém lese, svěžest rozkvetlých Karlachových sadů, výstup na Branické skály, relaxace v Seminářské zahradě či prohlídka chráněného území obory v Uhříněvsi.

ZOO

Tygr v ZOO
Oblíbeným tipem Pražanů a hojných návštěvníků Prahy na zábavný a zároveň poučný výlet je návštěva zoologické zahrady, která inspiruje svou rozmanitostí malé i velké. Na území Prahy můžeme nalézt několik míst určených k chovu a ochraně vzácných zvířecích druhů. Atlas Česka přináší jejich vyčerpávající přehled. Věříme, že Vám naše informace a bohatá fotodokumentace poslouží jako jedinečná inspirace k návštěvě některé z oblíbených zoologických zahrad.
Česká republika

Botanické zahrady

Botanická zahrada v Troji
Rozmanitost a pestrost nabídky pražských botanických zahrad přitahuje již mnohá desetiletí oprávněnou pozornost návštěvníků z celé České republiky. Atlas Česka připravil výčet všech důležitých informací o jednotlivých pražských botanických zahradách, které svou stále se rozšiřující nabídkou představují ideální tip na rodinný výlet. Hodit by se Vám mohla i nabídka ubytovacích kapacit v Praze, neboť naše hlavní město si vícedenní dovolenou jistě zaslouží.
Česká republika

Zeleň

Zeleň v Praze
Hlavní město Praha nenabízí jen stovky uměleckých a architektonických skvostů, ale díky stále se rozvíjejícímu zaměření na cestovní ruch i dostatek oddychových oblastí s rozmanitou zelení a krásnou přírodou. Atlas Česka v této sekci představuje nejoblíbenější přírodní lokality Pražanů, kteří zde tráví čas určených k relaxaci a odpočinku. V našem přehledu nebudou chybět ani důležité praktické informace a bohatá fotodokumentace.
Česká republika

 

Povrch

Prokopské údolí
Atlas Česka si dovoluje představit speciální kapitolu zaměřenou na krajinný reliéf Prahy spolu se všemi důležitými informacemi o specificích povrchu našeho hlavního města. Společně se podíváme za důležitými pražskými kopci a vrcholy, prozkoumáme tajuplné jeskyně a povyprávíme si o historickém vývoji přírodních specifik doprovázejících dějiny našeho hlavního města.
Česká republika

Vodstvo

Vltava
Mezi nejkrásnější přírodní skvosty našeho hlavního města patří bezesporu síť malebných potůčků, říček a řek v čele s majestátní Vltavou. Atlas Česka pro Vás připravil obohacující výpravu za poznáváním těchto jednotlivých toků, během níž se soustředil na souhrn všech důležitých informací a též náležitou fotodokumentaci. Společně se prozkoumáme i jednotlivé pražské rybníky, přehrady, jezera, vodní náhony a další objekty tak či onak spojeny s vodními toky v Praze.
Česká republika

Chráněná příroda

Prokopské údolí
Pražská příroda je unikátním prostorem, který si jen těžko v poslední době hájí své místo ve stále se industrializujícím velkoměstě. O to více musíme dbát na ochranu unikátních přírodních scenérií, jejichž počet se v Praze každým rokem snižuje. Společně se vydáme na procházku po zajímavých zalesněných oblastech, alejích, chráněných stromech a dalších jedinečných scenérií. Věříme, že společnými silami můžeme jedinečnou pražskou přírodu uchránit od mnohých necitlivých zásahů.
Česká republika