Přinášíme Vám seznam několika desítek tipů na zajímavou procházku či výlet do oblastí zeleně, nacházející se na území našeho hlavního města. Společně zavítáme do parků, sadů, zahrad, obor, lesoparků a lesů, které zkrášlují progresivně se rozvíjející Prahu. V přehledném souhrnu se dozvíte leccos z historie i současnosti jednotlivých míst a budete mít i možnost prohlédnout si tato místa v rozsáhlé fotogalerii. Věříme, že si z bohaté nabídky míst určených k oddechu či aktivní relaxaci vyberete a strávíte zde mnohé příjemné chvíle sami či s Vašimi nejbližšími.

Parky

Park u letohrádku Portheimka
V průběhu celého roku mají obyvatelé Prahy i její návštěvníci možnost oddychnout si v některém z mnoha pražských parků, které v poslední době ve stále větším množství zkrášlují naše hlavní město. Autorský tým Atlasu Česka se rozhodl zmapovat ty nejzajímavější a nejlákavější parky v Praze a nashromáždit informace o jejich možném využití. Samozřejmostí pak je i rozmanitá fotodokumentace.
Česká republika

Sady

Petřínské sady
Rozmanité sady zkrášlují Prahu již mnoho desetiletí a my můžeme s povděkem konstatovat, že jejich počet každým rokem stoupá. Město však naštěstí nezapomíná ani na údržbu těch starších, které slouží Pražanům i návštěvníkům k relaxaci a možnému oddechu. Atlas Česka se vydal s fotoaparátem za těmi nejzajímavějšími, aby připravil ucelený přehled sadů krášlících svou malebností našeho hlavní město.
Česká republika

Zahrady

Františkánská zahrada
Území Prahy bylo odnepaměti zkrášlováno několika desítkami zahrad, které slouží obyvatelům Prahy k příjemné relaxaci a oddechovým chvilkám. Budeme rádi, když se společně s Atlasem Česka vydáte za poznáváním těch nejstarších či nejmalebnějších z pražských zahrad. Při této cestě jistě oceníte hojnost faktografických informací i bohatou fotodokumentaci.
Česká republika

Obory

obora Hvězda - Břevnov
Pražské obory již neslouží k rozšafným honitbám za divokou zvěří, ale plní spíše funkci místa potřebného odpočinku a oáz relaxace pro Pražany i občasné návštěvníky našeho hlavního města. Toužíte-li po informacích o některých z mnoha pražských obor, jste na tom nejlepším místě. Jistě se Vám může hodit i nabídka možného ubytování v Praze, neboť naše hlavní město disponuje dostatkem turisticky atraktivních lákadel, po kterých stojí za to putovat nemálo dní.
Česká republika

Lesoparky

Hostivařský lesopark
Obyvatelé Prahy si již navykli s oblibou trávit volný čas v některém z úchvatných lesoparků, nacházejících se převážně v okrajových částech našeho hlavního města. Zajímá-li tento jedinečný přírodní útvar i Vás, jistě si s chutí prostudujete následující sekci Atlasu Česka, přinášející vyčerpávající informace o všech pražských lesoparcích. Inspiraci budete moci absorbovat i z několika ilustračních fotografií.
Česká republika

Lesy

Kunratický les
Ač se to může zdát někomu zvláštní, tak i v majestátní metropoli Praze se najde několik původních lesů, které slouží zdejším obyvatelům i občasným návštěvníkům jako centra relaxace a oddychu. Zřejmě každý výletník do pražských lesů Vám potvrdí, že málokterá procházka je natolik inspirativní a oddechová, jako toulka po volné přírodě některého z pražských lesů. Atlas Česka proto pro Vás připravil jejich kompletní přehled spolu s důležitými praktickými informacemi.
Česká republika