Připravili jsme několik tipů na výlet po zajímavých místech Prahy, které Vás seznámí s nepříliš známými objekty a zákoutími, umě skrývanými v méně navštěvovaných místech Prahy. Setkáte se s neobvyklými architektonickými stavbami, technickými památkami a zajímavostmi z oboru přírodních věd.

Nevšední zážitek nabízí především procházka po Vodárenském areálu Karlov, návštěva Metronomu v Letenských sadech, prohlídka Letenského kolotoče, seznámení se s historií veřejného osvětlení, pozorování pohyblivého jezu na Štvanici či exkurz do historie dopravy na Karlově mostě. Zajímavou informací může být i vymezení Pražského poledníku usazeného do dlažby Staroměstského náměstí, variabilní program Křižíkovy fontány na holešovickém výstavišti či bludiště rozkládající se na pražském Petříně. Návštěvou výše uvedených míst jistě důstojně obohatíte Váš turistický místopis zajímavých míst hlavního města Prahy.

Zajímavosti města

Hlavní město Praha zaujme zvláště architektonickými památkami, pověstmi, osobnostmi a dlouhou historií. V této sekci našeho průvodce Atlas Česka bychom rádi představili některá ze zajímavých míst, která nepatří k turisticky nejatraktivnějším lokalitám. I přesto mají svou poetiku a nad jinými vynikají svou neobvyklostí a specifičností. Přemýšlíte-li tedy nad tipem na neobvyklý výlet či obohacující vycházku, zveme Vás do Hanavského pavilonu v Letenských sadech, na exkurzi po historii a přítomnosti pražského veřejného osvětlení, do Malého království na Albertově, Trojčité Francisovy turbiny či za specifiky Klimatologického měření v Klementinu.