Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

V České republice najdeme stovky až tisíce čarokrásných přírodních scenérií. Svou jedinečností a krásou uchvátí každého alespoň trochu vnímavého jedince, vzbudí jeho úžas, naplní ho úctou k přírodě a obestřou všechny jeho smysly až k uvědomění, jak maličkou součástí tohoto celku vlastně člověk je.

Náš komplexní průvodce po České republice by vám rád představil ta nejzajímavější místa v přírodě u nás a doplnil je o výčet potřebných informací, tipů a rad. Zavítáme společně do těch nejvyšších pohoří, prozkoumáme rozsáhlé podzemní prostory, načerpáme energii z malebných lesů a otevřených plání, zakusíme úrodnost romantických nížin, proplujeme tokem čirých řek a říček a necháme se unášet panoramatickými výhledy do široké krajiny. To vše a ještě mnohem více na vás čeká v sekci Přírodní scenérie, která se vám právě otevírá.

Pohoří

Šumava v zimě
Atlas Česka pro vás připravil bohatou přehlídku těch nejkrásnějších pohoří, zdobících svou majestátností území každého kraje České republiky. Společně se budeme toulat po vrcholcích severočeských Krkonoš, pohraniční Šumavy, moravských Beskyd či Českomoravské vrchoviny.
Česká republika

Vodní toky

Porta Bohemica
Malebná krajina České republiky zahrnuje stovky až tisíce okouzlujících přírodních scenérií, mezi které patří i různorodé potoky, studánky, vodopády, řeky či jejich prameny. A právě na ty jsme se zaměřili v následující kapitole našeho komplexního průvodce, která bude osvěžena i dostatkem pestrých fotografií.
Česká republika

Podzemí

Bozkovské dolomitové jeskyně
Návštěvu jednotlivých krajů České republiky si můžete zpříjemnit procházkou po některých podzemních prostorech, vyznačujících se mystickou atmosférou a tajuplným prostředím. Jistě budete sami překvapeni rozlehlostí těchto méně známých prostor, které uchovávají mnohé archeologické zajímavosti a neobvyklé přírodní krásy.
Česká republika

Vodní plochy

Lipno
Území České republiky je z velké části tvořeno i desítkami rozlehlých vodních ploch, které můžete navštívit v každém kraji naší země. Některé z nich slouží jako významná centra letní rekreace, jiná jsou využívána spíše k hospodářským účelům. Abyste si mezi nimi mohli vybírat dle vlastních preferencí, přinášíme vám v následující kapitole jejich kompletní výčet.
Česká republika

Památné stromy

Památný strom
Mezi nejcennější přírodní památky nacházející se našem území patří bezesporu chráněné stromy, které zde rostou často i několik staletí. Vydejte se spolu s námi na putování napříč pohádkovými korunami a pevnými kmeny těchto velikánů naší přírody, které nás zavede do každého z krajů České republiky.
Česká republika

Skály

Panská skála
Po celém území České republiky můžete narazit na stovky unikátních skalnatých oblastí, které dodávají přírodě jedinečný vzhled a patří k nejvyhledávanějším turistických lokalitám. V následující kapitole jsme pro vás připravili výčet skalních útvarů a unikátních skalních měst, zasluhujících si pozornost všech romantických milovníků přírody.
Česká republika