Mapa kraje cr Karlovarská kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Středočeský Plzeňský kraj Jihočeský kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlinský kraj Praha

Praha není jen metropolí s bezpočtem aut a administrativních budov, ale představuje i místo s rozmanitou nabídkou úžasných přírodních scenérií, přitahujících Pražany i návštěvníky Prahy ke chvilkám oddechu a relaxace. V následujícím výčtu jsme pro Vás připravili seznam těch turisticky nejvyhledávanějších míst, které si doposud zachovala přírodní autenticitu a původní krásu.

Společně se projdeme po skalnatém návrší bájného Vyšehradu, osvěžíme se na koupališti Džbán v lokalitě Divoká Šárka, budeme obdivovat malebnost a půvab zahrad Pražského hradu, proběhneme lesními cestami v Kunratickém lese či vystoupáme na Bohdalecký kopec, kde nás čeká půvabná vyhlídka na Prahu. To vše a mnohé další jsem pro Vás seřadili do přehledných kategorií řazených dle jednotlivých městských částí.