Zoopark Vyškov je zoologická zahrada v tomto jihomoravském městě. Jeho historie se počala roku 1956, kdy zde vznikla malá zoologická zahrad poblíž vyškovského zámku.

Za domácími zvířaty z celého světa

Vyškovská, svými rozměry spíše rodinná  ZOO, je zaměřena především na chov primitivních i exotických druhů domácích a hospodářských zvířat. V současné době chová 81 druhů a plemen zvířat, celkem ve 452 exemplářích. V roce 2006 proběhla rozsáhlá rekonstrukce celého areálu, která zahrnula nový vstupní areál s prodejnou suvenýrů a sociálním zařízením. Byly vystavěny nové výběhy pro domácí zvířata Afriky, Asie a Jižní Ameriky. V areálu bylo vybudováno dětské hřiště, venkovní terasa s občerstvením a restaurace s ubytovacími prostory. Před vstupem bylo vybudováno nové rozlehlé parkoviště. Plocha celé zoo se tím zdvojnásobila z 1,6 ha. na 4.ha. V plánu jsou další modernizační úpravy. ZOO Vyškov také pořádá mnoho akcí pro širokou veřejnost.

Dvoreček naší babičky

Velkou atrakcí je stále „Dvoreček naší babičky“- imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. Chovají se zde velbloudi jednohrbí i dvouhrbí, lamy, koně shirští, koně fjordští, tarpani i poníci, skot watussi, skotský náhorní skot, jaci domácí, gajal, zakrslí zebu, kozy, ovce a prasata přikuklená, hrabavá i vodní drůbež, včetně jejich divokých předků.  Dalšími zajímavými zvířaty jsou lemur kata, lemur běločelý, hulman posvátný, kočka divoká, psík mývalovitý, pštrosi dvouprstí, nanduové, dravci a sovy.  

Vyškovský DinoPark

Největší atrakcí se od roku 2006 stal DinoPark. Je to unikátní zábavní park, kde uvidíte pod širým nebem sestavené scény ze života druhohorních zvířat ve skutečných velikostech, 3D kino s příběhem mladého Apatosaura, paleontologické hřiště pro děti a naučnou stezku. Všechny modely dinosaurů jsou ozvučeny a některé se dokonce pohybují. Unikátem světového významu je v DinoParku umístěná živá druhohorní rostlina Wolemia nobilis. Také zde je postaráno o občerstvení návštěvníků dvěma stánky s terasou. Další DinoPark můžete navštívit například v ZOO Plzeň.