ZOO Plzeň je druhou nejstarší u nás. Vznikla již v roce 1926 blízko centra města. V současném areálu na Lochotíně působí od roku 1963.

Unikátní zvířata

Plzeňská ZOO patří k nejkrásnějším a po právu i k nejnavštěvovanějším u nás. Leží uprostřed krásného a členitého terénu s vodními plochami, arboretem, skalami a parkem, který spojuje zoologickou a botanickou zahradu v jednu velkou oázu klidu a poznání.

Pokud si chcete prohlédnout druhy, které v jiných zahradách vyhlížíte marně jste na správném místě. Vždyť 70% druhů zde chovaných nemá žádná jiná česká ani slovenská zoo. V Plzni se specializují zejména na chov plazů. K necennějším obyvatelům patří varani komodští, největší ještěři světa. Od roku 2001 mohou návštěvníci obdivovat hady, ještěry, obojživelníky a ryby ve zmodernizované expozici Akva-Tera. Vzácných druhů žije v Plzni opravdu nepřeberné množství. Za všechny jmenujme např. vačice opossum, vakorejsek čtyřprstý, tany, outloni, ovíječi, serval, karakal, daman kapský, kulan, či adax. Celkem zde mají úctyhodných 1100 druhů a 6000 exemplářů.

Zřejmě nejpopulárnějšími obyvateli je hejno tučňáků Humboldtových, jejichž krmení z rukou ošetřovatelů je velkou atrakcí. Také se můžete těšit na druhý největší medvědinec v Evropě, volné přírodní výběhy opic a šelem, sukulentní skleník s 1000 druhy rostlin, naučnou stezku "Vývoj přírody ve čtvrtohorách" a mnoho a mnoho dalšího.

DinoPark a mnoho zábavy

Plzeňská ZOO je totiž pojata vskutku velkoryse a nabízí svým návštěvníkům vedle poznání i mnoho zábavy. Tou největší je bezesporu unikátní DinoPark. Při pohledu na napodobeniny dinosaurů v jejich skutečné velikosti, z nichž některé se i pohybují Vám ožijí vzpomínky na film Jurský park. Je zde také 3D kino. Vstupné do parku se platí zvlášť. Druhý podobný park se nachází ve Vyškově.

Dalším velkým lákadlem je Lochotínský amfiteátr, největší přírodní amfiteátr v České republice. V lesoparku u botanické zahrady při vstupu od sídliště Vinice se nalézají dětská hřiště. Za pěkného počasí vozí děti velbloudice Josefína a oslík Kevin v sousedství výběhu velbloudů. Pro lepší informovanost je k dipozici pět digitálních zvukových infopanelů, které pomáhají v orientaci po areálu i seznamují návštěvníky s dalšími detaily ze života zvířat. K části prohlídky lze použít vláček, samozřejmostí je parkoviště a mnoho stánků s občerstvením. Plzeňská ZOO žije také velmi aktivním životem

Jak se dostat do ZOO Plzeň

Variant jak se dostat do ZOO Plzeň je několik:

  • tramvají č. 1 a 4 (výstup na stanici u Lékaoské fakulty)
  • autem z centra například: Rooseveltova ulice - Rooseveltuv most - Lochotínská ulice - Pod vinicemi
  • autem kolem Kalikovského mlýna
  • linkou MHD číslo 41 - vchod Vinice