Statistika našeho portálu

  • 95 125 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Adventní minitrhy v Oranžovém domě - Trutnov

07.12.2012 Trutnov

Omrzely vás klasické adventní trhy, které jsou na každém náměstí a postrádají atmosféru? Přijďte se zahřát do Oranžového domu. Osoby s mentálním postižením se těší, že vás přivítají na svém Barevném adventu.Očekávejte domácí speciality, tradiční krkonošskou medovinu, vánoční prostředí a především neopakovatelnou atmosféru. V trutnovském Oranžovém domě se 7. prosince uskuteční první barevné…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Trutnov
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Trutnov

Fotogalerie k článku

Omrzely vás klasické adventní trhy, které jsou na každém náměstí a postrádají atmosféru? Přijďte se zahřát do Oranžového domu. Osoby s mentálním postižením se těší, že vás přivítají na svém Barevném adventu.

Očekávejte domácí speciality, tradiční krkonošskou medovinu, vánoční prostředí a především neopakovatelnou atmosféru. V trutnovském Oranžovém domě se 7. prosince uskuteční první barevné adventní mini trhy. Akci pořádá příspěvková organizace Barevné domky Hajnice, která poskytuje sociální služby a chráněné bydlení osobám s mentálním postižením. "Chtěli jsme akci bez třpytivých pozlátek, kuliček a podobných věcí, které podle nás naprosto postrádají vánoční atmosféru," vysvětlila ředitelka organizace Lenka Škarková. Dodala, že smyslem trhů a mnoha dalších akcí v Oranžovém domě je vytvoření menších kulturních akcí, které by se každoročně opakovaly. Mini trhy začnou v deset hodin dopoledne a budou pokračovat až do šesté večerní. Na zájemce budou čekat prodejci vánočního zboží, výrobky z keramiky, ručního papíru nebo svíčky z Dílen barevných příležitostí.

"Mysleli jsme také na děti, a aby se zabavily, tak bude na trzích koutek s výrobou malých magnetů nebo zdobení perníčků," řekla Škarková. Vyzkoušejte zcela nové adventní trhy a kromě nákupu ochutnejte i výborné jídlo. Mnozí jistě ocení čerstvý chléb se sádlem a škvarky nebo třeba topinky s česnekem. Pokud dostanete chuť na sladké, zajděte do Oranžové kavárny na domácí pečení. Akci pořádá příspěvková organizace Barevné domky Hajnice, která poskytuje sociální služby a chráněné bydlení lidem s mentálním postižením.

Během celého roku se Hajničtí snaží vytvářet akce, během kterých se spojuje svět osob s mentálním postižením s tím tzv. normálním. Události jsou charitativní a z vybraných peněz se vybavují chráněné byty.


Mapa

Další akce v okolí

Příměstský in-line víkend 2021 - Če…

12.06.2021 - 13.06.2021
Černý Důl

Víkendový kemp v Černém Dole je pro děti i dospělé. Je zkrácenou variantou našich prázdninových příměstských táborů.…

Příměstský cyklo víkend 2021 - Čern…

12.06.2021 - 13.06.2021
Černý Důl

Víkendový kemp v Černém Dole je určen pro děti i dospělé. Je zkrácenou variantou našich prázdninových příměstských…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Trutnov

09.08.2021 - 13.08.2021
ZŠ Mládežnická

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Trutnov

16.08.2021 - 20.08.2021
ZŠ Mládežnická

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 20. duben

Dnes má svátek Marcela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete