Statistika našeho portálu

  • 102 382 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Den náborů - Brno-město

04.09.2021 Kraví hora, vrch

Na Dni náborů, který pořádá společnost STAREZ – SPORT, a. s., se v sobotu 4. září představí 114 sportovních oddílů. Na koupališti na Kraví hoře a v přilehlém parku se budou snažit upoutat zájem dětí a jejich rodičů a otevřít jim bránu ke sportování.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

"Vzbudit v dětech chuť ke cvičení je důležité. Zvláště po tom, co kvůli pandemii koronaviru trávily spoustu času doma a možnosti jejich pohybu byly velmi omezené. Chtěli bychom dětem ukázat, že se mohou lépe zabavit sportem než například u mobilu či počítače," říká
1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Záměrem akce je pobídnout děti, aby se staly členy některého ze sportovních klubů, který na Kraví hoře bude své aktivity prezentovat. "Děti si mohou vyzkoušet přes padesát druhů sportů. Poznají rozmanitost pohybových aktivit a zjistí, co je baví a v čem jsou dobré," dodává Hladík, který akci v 11 hodin oficiálně zahájí.  

Vedle známých disciplín, jakými jsou fotbal, hokej, basketbal, volejbal či házená,
se zájemci dozví také něco o méně tradičních sportech. Těmi jsou například curling,
ve kterém se hráči po ledě snaží dopravit kameny co nejpřesněji do cíle, nebo lakros, který už před stovkami let hráli severoameričtí indiáni. Jde v něm o to, aby hráči dostali míček do soupeřovy brány, místo nohou ale k přihrávání míčku používají hole se sítěnými kapsami.

Letos děti čeká ještě více aktivit

"Každý rok se setkáváme nejen s rostoucím počtem sportovních klubů, které své aktivity chtějí na Dni náborů prezentovat, ale také se zvýšeným zájmem dětí a rodičů. Věříme,
že jinak tomu nebude ani tento rok. K akci, která se koná od 9 do 18 hodin jsme si navíc připravili doprovodný program. Nuda tedy na Kraví hoře nehrozí,"
láká Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která provozuje brněnská sportoviště. Jak Mikš dále podotýká, sportovní aktivity budou rozděleny do pěti kategorií podle barev. Děti, které vyzkouší od každé barvy dva druhy sportů, čeká na konci dárek.

Vstup na akci je již tradičně zdarma a není nutná žádná registrace. Návštěvníci mohou využít i volný vstup na koupaliště Kraví hora. Malí sportovci, kteří nestihnou sobotní akci, nemusí zoufat. Pro zájemce se v neděli 5. září koná Den sportu v Městských halách Vodova. I tam budou děti hledat sport, který je baví.

Více informací o náborových dnech nabízí web dennaboru.cz.

Mapa

Další akce v okolí

Urban Challenge 2024 - Brno

24.05.2024 - 25.05.2024
Areál Integrované…

Urban Challenge je městský 5km dlouhý běh, který je určený pro každého.

Příměstský Tábor Brno 2024: Léto Pl…

12.08.2024 - 16.08.2024
Brno

V srpnu 2024 se v Brně a jeho malebném okolí konají príměstské tábory pro děti. Tyto tábory, pořádané Kuba Cykloškolou,…

PonavaFest 2024 - Brno

24.05.2024 - 26.05.2024
Brno

Jsme multižánrový open air festival v areálu brněnského parku Lužánky Těšíme se na vás už devátým rokem, vždy bez plotů…

Křehký Mikulov 2024 - Mikulov

24.05.2024 - 26.05.2024
Zámek Mikulov

12. ročník festivalu Křehký Mikulov se uskuteční o víkendu 24. – 26. 5. 2024!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 24. květen

Dnes má svátek Jana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete