Statistika našeho portálu

  • 95 507 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Den ve Valhale - Tvrz Hummer Praha

18.05.2013 Praha

Přeneste se s námi do doby, kdy každý muž byl válečník, oháněl se svou zbraní a cválal krajinou na divokém oři. Ani křehké dívky nezůstávaly pozadu a mnohé z nich byly skvělé válečnice. Kdo by se nechtěl alespoň na chvíli ocitnout v době, kdy dobrodružství číhalo na každém kroku a kdy se každý mohl stát chrabrým bojovníkem. Byla to doba statečných válečníků a skvělých mořeplavců na rychlých…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha 9 - Horní Počernice, Tvrz Hummer, Olomoucká 2332
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Přeneste se s námi do doby, kdy každý muž byl válečník, oháněl se svou zbraní a cválal krajinou na divokém oři. Ani křehké dívky nezůstávaly pozadu a mnohé z nich byly skvělé válečnice. Kdo by se nechtěl alespoň na chvíli ocitnout v době, kdy dobrodružství číhalo na každém kroku a kdy se každý mohl stát chrabrým bojovníkem. Byla to doba statečných válečníků a skvělých mořeplavců na rychlých lodích o kterých dodnes kolují mnohé legendy. Nad tím vším se vznáší temný duch starých vikingských bohů z dávných časů, ke kterým každý vzhlížel s posvátnou úctou. Mezi nejznámější severské bohy patří především Odin a Thor. Thor byl bohem obyčejných lidí. Odin byl mocný, ale proradný, někdy bývá zobrazován jako bůh profesionálních vojáků. Má slavný oštěp jménem Gungnim, jezdí na osminohém koni Slepnim a pobývá ve Valhale, kde shromažďuje v boji zemřelé bojovníky. Valhala byl Ódinův palác v Ásgardu tak rozlehlý, že se tam všichni bojovníci snadno vešli. Trénovali tady boj, bavili se bojovými hrami, oddávali se zábavě a v neposlední řadě také dobrému jídlu a pití. Tak se pojďte s námi podívat, jak to vlastně tenkrát bylo....

Program slavnosti:

10:00 hod. - Za doprovodu rytířů, šašků, tanečnic a kejklířů slavnostně otevřeme brány Tvrze HUMMER
Humorné a vtipné poučení o životě a službě mistra Kata v podání šermířské skupiny ArtusThor
Velká koňská show - Turnaj Vikingové vs. Valkýry - rozhodující boj o vládu ve Valhale. Turnaj rozhodné, která z mladých bojovnic usedne na trůn po bok boha Odina. Během turnaje shlédnete rovněž několik šermířských soubojů.
Přehlídka dobového prádla – taneční vystoupení
Vystoupení fakíra
Velká koňská show - přehlídka Valkýr. Drezurní ježdění, dámské sedlo, trikové ježdění dětí i dospělých, kaskadérské kousky určené pro film včetně vystoupení koně s ohněm.
Taneční vystoupení Amazonek
Koncertní vystoupení AC/DC revival

Po celý den žije naše městečko řemeslným jarmarkem. Máme pro vás připravené šermířské scénky, zkoušení zbraní a zbroje pro děti, tanečnice, kejklíře a mnoho soutěží, her a atrakcí pro děti i dospělé.

Komu je to málo, může si ověřit své vědomosti historie na nově zbudované naučné stezce a získat tak, za její absolvování, mnoho odměn.

Samozřejmostí je celodenní provoz HUMMER Academy, kde si můžete zařádit ve vozech HUMMER, na čtyřkolkách či v terénní buggy.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Vítejte v Česku - Praha

17.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Distribuční premiéra filmového pásma Vítejte v Česku poukáže 17. 6. od 21 hodin v Kasárnách Karlín na palčivá témata a…

Online: Přednáška Psychologie sério…

18.06.2021 - 21.06.2021
Praha

Volné pokračování úspěšné populárně naučné přednášky na motivy knižního bestselleru Psychologie sériových vrahů.…

Dětský cykloden - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
U ledáren

Dětský cykloden na Praze 4.

Veggie Náplavka NOW - Praha

20.06.2021 - 20.06.2021
Praha

20.6.2021 od 10 do 19:00 hodin.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete