Statistika našeho portálu

  • 95 700 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Festival muzejních nocí 2021 - celá ČR

18.06.2021 - 19.09.2021 Praha

Ve dnech 18. června – 19. září 2021 probíhá XVII. ročník Festivalu muzejních nocí. Akce je významnou kulturní událostí, jež zastřešuje jednotlivé aktivity muzeí a galerií, které svým návštěvníkům kromě prohlídek stálých expozic či aktuálních výstav nabízejí řadu doprovodných programů. Organizace festivalu se každoročně ujímá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním muzeem.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Festivalu muzejních nocí se samozřejmě účastní muzea a galerie, čím dál častěji ve spolupráci s nimi ale také  knihovny, památkové nebo církevní objekty, divadla, kulturní domy a další subjekty. Díky spolupráci různých organizací se  rozvíjí vzájemná komunikace a propagace v rámci měst i regionů. Nabídka programů je každý rok velmi pestrá. Některé  instituce mají pro svoji Muzejní noc vytvořeno specifické téma, další přizpůsobují aktivity současným výstavám či nově  otevřeným expozicím. Ačkoli je termín konání přesně stanoven, některá muzea a galerie se k festivalu připojí již před  samotným zahájením, jiná naopak akci uspořádají až po jeho oficiálním ukončení. 

Do XVII. ročníku Festivalu muzejních nocí se přihlásilo celkem 343 institucí a 102 měst. Přehled jednotlivých  Muzejních nocí je k dispozici na adrese http://www.muzejninoc.cz v sekci Přihlášená muzea a jejich akce. Přestože  má každé muzeum či galerie na výběr, zda a jakou částku bude na symbolickém vstupném vybírat, až na výjimky volí tradiční bezplatný vstup, případně dobrovolné vstupné.  

Narůstající úspěch jednotlivých ročníků festivalu dal vzniknout myšlence Národního zahájení, které se stalo  každoroční tradiční akcí konanou vždy pod záštitou jednoho z krajů a ve spolupráci s Asociací krajů ČR. Letošní Národní  zahájení Festivalu muzejních nocí proběhlo v pátek 18. června 2021 v prostorách Jihočeského muzea v Českých  Budějovicích.  

Vzhledem k postupnému rozvolňování vládních opatření souvisejících se zabráněním šíření nákazy covid-19 lze  očekávat, že program Festivalu muzejních nocí se bude ještě měnit. Doporučujeme proto všem návštěvníkům sledovat i webové stránky jednotlivých muzeí a galerií nebo jejich profily na sociálních sítích, kde naleznou  aktualizované informace k organizaci Muzejní noci v dané instituci či regionu. 

Další akce v okolí

Pražské folklorní dny - Praha

22.07.2021 - 25.07.2021
Praha

15. ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě.

Příměstský in-line kemp s angličtin…

26.07.2021 - 30.07.2021
Praha

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Praha

26.07.2021 - 30.07.2021
Areál Cukrkandl -…

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Jóga mezi obrazy - Praha

26.07.2021 - 26.07.2021
Pragovka Gallery

Pojďte dosáhnout klidu mysli a harmonie těla v jedinečném prostředí galerie, soustředící se na to nejnovější ze…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete