Statistika našeho portálu

  • 98 415 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

GASK Kutná Hora přináší letní porci umění a zážitků - Kutná Hora

17.07.2021 - 31.08.2021 GASK – Galerie Středočeského kraje

Léto je tady a GASK přináší další porci umění a zážitků!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Barborská 51-53, 284 01 Kutná Hora
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Kutná Hora
web
www.gask.cz

Fotogalerie k článku

V sobotu 17. 7. bude v GASK slavnostně zahájena výstava FÉROVÝ OKRUH, představující originální projekt francouzského sochaře Gwénaëla Morice, který vytváří design z recyklovaných materiálů, převážně z plastu. Projekt propojí okruh Lorient / Francie – Uhelný mlýn / Libčice nad Vltavou – GASK / Kutná Hora, kde vzniknou venkovní i interiérové site-specific instalace, akcentující problematiku trvalé udržitelnosti. Férový okruh je nejen designovou výstavou s přesahem do volné tvorby, ale také vyzývá k putování, nahlédnutí a objevení dvou svébytných kulturních míst ve středních Čechách. Výstava potěší děti i dospělé.

 

K aktuální výstavě STELLA MARIS Dagmar Šubrtové proběhne v sobotu 10. 7. Geologická procházka po Kutné Hoře a prohlídka výstavou. RNDr. Radek Mikuláš, CSc. z Geologického ústavu AV ČR nám přiblíží význam nalezišť stříbrných rud a později i dalších kovů na Kutnohorsku. Věnovat se bude také výskytu druhohorních vápenců, v nichž byly v posledních desetiletích objeveny kosti dinosaurů. Na venkovní procházku naváže komentovaná prohlídka výstavou s autorkou Dagmar Šubrtovou a kurátorkou výstavy Adrianou Primusovou. Více informací najdete ZDE. 

 

Již pouze do neděle 11. 7. můžete navštívit výstavu Petra Písaříka TONDEO MATERIAM. Kurátorka Adriana Primusová o ní píše: "Tondeo Materiam není klasická výstava, ale postupné ovládnutí prostoru. Instalace je vystavěna na principu koláže a neustálého procesu." Stříhám materiál, říká názvem výstavy Petr Písařík. Celý proces je představen ve třech fázích, třech střizích ve video-trilogii.

 

Jaroslava Severová – NEJISTÉ SKUTEČNOSTI Michal Škoda – KONTINUÁLNÍ DOTEKY. To jsou dvě výstavy uspořádané v loňském roce v rámci dlouhodobého dramaturgického projektu GASK nazvaného Přesahy grafiky. Letos vyšel v této ediční řadě v grafické úpravě Lesu kanců katalog, který obě výstavy představuje ve fotografiích. Katalog byl s umělci a kurátory Richardem Drurym a Adrianou Primusovou pokřtěn na začátku května. O radost jsme se bohužel nemohli podělit s publikem naživo. Sdílíme tedy alespoň připomínku těchto dvou jedinečných výstav, z nichž ta druhá byla zásadně narušena uzavřením galerií. Na video ze křtu se můžete podívat ZDE.

 

V pátek 18. 6. bylo v GASK poprvé otevřeno do 21:00. Současně byla slavnostně otevřena i designová kavárna GALLERY POINT. Nový provozovatel má v nabídce výběrovou kávu, výborná přívlastková vína, fermentované limonády, stylové tartaletky nebo ovocné dortíky. Prodlouženou otevírací dobu budeme mít každý pátek, těšíme se na Vaši návštěvu! 

Navštívit můžete také náš GASK SHOP, ve kterém jsme opět rozšířili nabídku. K novým položkám patří kolekce jemných a minimalistických šperků značky BYTOU, kolekce originálních hravých šperků od Ivy Hladis nebo Kontinuální profil Václava Klause – socha inspirovaná slavnou futuristickou sochou Profilo continuo.

 

K výstavě JOSEF SVOBODA – SCÉNOGRAF aktuálně probíhá soutěž o knihu Josef Svoboda scénograf od Heleny Albertové, film o Josefu Svobodovi na DVD a o další krásné ceny. Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na náš Facebook nebo webové stránky.

 

GALERIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE  (GASK) V KUTNÉ HOŘE

otevřeno:

úterý - čtvrtek: 10 až 18 hodin

pátek : 10 až 21 hodin

sobota - neděle: 10 - 18 hodi

Mapa

Další akce v okolí

Hypnotizér v Kutné Hoře | říjen 202…

11.10.2022 - 11.10.2022
Masarykova 128, Kutná…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na interaktivní přednášku, kterou pořádá Městské Tylovo divadlo…

Týden knihoven 2022 - Mělník

03.10.2022 - 08.10.2022
Městská knihovna Mělník

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje 26. ročník akce Týden knihoven.

Přednáška: Zero waste - Mělník

06.10.2022 - 06.10.2022
Městská knihovna Mělník

Inspirativní přednáška ecoblogera Radoslava Černého

Ples: Retro Dance Párty - Mělník

07.10.2022 - 07.10.2022
Masarykův kulturní dům…

80s - 90s RETRO DANCE PÁRTY je šesti hodinový disco ples těch největších hitů osmdesátých a devadesátých let s přesahem…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 27. září

Dnes má svátek Jonáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete