Statistika našeho portálu

  • 102 382 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Happening ve Vaňkovce Brno

17.10.2013 - 19.10.2013 Brno

Přisedni si, zve Liga vozíčkářů na happening ve Vaňkovce21.9.2013 12:01Ve dnech mezi 17. a 19. říjnem se bude v centru Brna v Galerii Vaňkovka konat velké setkání, kde bude hrát hlavní roli hendikep.Kampaň Přisedni si organizuje Liga vozíčkářů a zve na trh s výrobky chráněných dílen, na odborné i populárně naučné konference, na workshopy i na zábavné odpoledne pro děti všechny, kteří se v oblasti…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přisedni si, zve Liga vozíčkářů na happening ve Vaňkovce
21.9.2013 12:01

Ve dnech mezi 17. a 19. říjnem se bude v centru Brna v Galerii Vaňkovka konat velké setkání, kde bude hrát hlavní roli hendikep.

Kampaň Přisedni si organizuje Liga vozíčkářů a zve na trh s výrobky chráněných dílen, na odborné i populárně naučné konference, na workshopy i na zábavné odpoledne pro děti všechny, kteří se v oblasti sociálních služeb pohybují, ale především ty, kteří svět lidí s hendikepem neznají. Zahajme společně dialog, který má smysl.
 
Nezisková organizace Liga vozíčkářů se letos spojila s Galerií Vaňkovka a s Občanským sdružením Práh, aby společně uspořádaly ojedinělou akci s názvem Přisedni si, která propojí brněnské neziskovky, politiky, lidi s hendikepem, studenty, alternativce i dětské a dospělé návštěvníky Vaňkovky. Cílem tří říjnových dnů plných informací i zábavy je především sdílení zkušeností a inspirace.

Na programu je

jak prodej výrobků chráněných dílen, koncerty, divadelní představení a rozhovory na pódiu, výstava toho nejlepšího z fotosoutěže Život nejen na kolech, netradiční veřejná sbírka na podporu Bezbariérového divadla Barka, integrační program a soutěže pro děti, prezentace sportů pro hendikepované, ale i setkání odborníků s hendikepovanými návštěvníky.

"Chceme, aby se zde potkali ti, co něco umí, s těmi, co něco potřebují. Často se například studenti architektury nebo informačních technologií chtějí pustit do smysluplných projektů, jenže nemají inspiraci a podnět, kam své síly směřovat," uvedla Aneta Vidurová  z Ligy vozíčkářů. Proto se v tomto termínu uskuteční i workshopy v terénu. Studenti budou například vymýšlet způsob, jak zpřístupnit lidem na vozíku kino Scala.

Odborné přednášky zase nabídnou netradiční témata i moderní formáty. V blocích zaměřených na technologie, asistenci, na zaměstnávání, na bariéry ve veřejném prostoru i na psychologické či sexuální aspekty života s hendikepem vystoupí odborníci z celé České republiky. "Zároveň bychom tímto chtěli vyzvat všechny, kteří by chtěli na tuto konferenci a přijet a podělit se o své poznatky a získat inspiraci ze světa hendikepu i pro svůj obor činnosti, aby neváhali a zúčastnili se. Připravujeme i moderní formáty prezentací – tzv. Pecha Kucha Night," dodala Vidurová.

Bližší informace sledujte na webových stránkách www.ligavozic.cz/prisedni-si.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Animefest 2024 - Brno

24.05.2024 - 26.05.2024
Brněnské výstaviště

19. ročník Animefestu se blíží! Zažijte víkend plný asijské kultury pro celou rodinu!

Urban Challenge 2024 - Brno

24.05.2024 - 25.05.2024
Areál Integrované…

Urban Challenge je městský 5km dlouhý běh, který je určený pro každého.

PonavaFest 2024 - Brno

24.05.2024 - 26.05.2024
Brno

Jsme multižánrový open air festival v areálu brněnského parku Lužánky Těšíme se na vás už devátým rokem, vždy bez plotů…

Pivovar Starobrno opět otevírá své …

25.05.2024 - 25.05.2024
Brno

Po loňské úspěšné premiéře konceptu Zažij pivovar jinak čekají návštěvníky i v tomto roce celkem tři pivní slavnosti.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 24. květen

Dnes má svátek Jana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete