Statistika našeho portálu

  • 101 887 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hýbejte se s TERIBEAREM - celá ČR

16.09.2021 Praha

TERIBEAR již po sedmé rozhýbe celou republiku, v letošním roce se můžou zapojit i cyklisté.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Charitativní happening Hýbejte se s TERIBEAREM aneb Prima pohyb s medvědem – powered by ŠKODA Auto je virtuální obdobou tradiční sportovně charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou, která je určena všem, kdo chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem. Stejně jako v loňském roce bude mít i letošní ročník virtuální podobu, TERIBEARA tak nenajdete na konkrétním místě, díky sportovní aplikaci Strava se může zapojit každý a odkudkoliv. Happening bude odstartován ve čtvrtek, 16. září, registrovat se však můžete již od začátku srpna. Jaké novinky jsou připravené pro letošní ročník?

Do pomoci dětem se můžou zapojit i cyklisté

"V letošním roce chceme přivítat v naší teribeaří rodině i cyklisty. Pomáhat nebudeme jenom chůzí a během, ale také na kole či elektrokole. Nasbírané kilometry se promění do konkrétní pomoci dětem a rodinám v nouzi. Je to snadné, stačí se registrovat, mít od 16. září, kdy akci zahájíme, zapnutou aplikaci Strava a hýbat se. Uděláte tak něco dobrého pro sebe i pro ostatní," říká ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem, Terezie Sverdlinová. 

Za každý TERIMETR 20 korun pomoci

Zdolané kilometry pomoci, ať už chůzí, během nebo na kole, se budou měřit novou jednotkou, která se jmenuje TERIMETR. 1 TERIMETR se rovná 1 km absolvovanému chůzí či během anebo 5 km absolvovaným na kole či elektrokole. Za každý zaznamenaný TERIMETR věnují partneři akce 20 Kč na vámi zvolený příběh pomoci. Všechny zdolané TERIMETRY se přenesou do výsledkové listiny podobně jako v předchozích ročnících.

Pomáhat společně opuštěným dětem

Cílem akce je rozhýbat českou veřejnost a zapojit ji do hnutí dobré vůle. Připojit se můžou jednotlivci, rodiny nebo firmy. Nadace pamatovala i na školy, sportovní kluby a dětské domovy, které se pravidelně v hojném počtu zapojovaly. Letos se mohou ve zjednodušeném modu opět přidat. Více o tom jak, naleznete na www.teribear.cz . "Pandemie COVID-19 nám jasně ukázala zranitelnost našeho světa a nejsilněji dopadla na ty znevýhodněné. To potvrzuje význam naší dlouhodobé pomoci. Proto se již posedmé stáváme hrdým generálním partnerem této sportovně-charitativní akce. Věřím, že letošní virtuální Teribear bude minimálně stejně úspěšný jako ten premiérový loňský a přiláká co nejvíce účastníků. I letos platí, že důležitější než předchozí trénink či fyzička je chuť pomoci. Vítáme, že nově je také možnost pomáhat jízdou na kole. Rozjeďte to letos opět virtuálně na svých oblíbených běžeckých nebo procházkových trasách či cyklostezkách. Každým kilometrem pomůžeme dětem nastartovat a naplno vkročit do života," dodává Michal Kadera ze ŠKODA AUTO, která je opět generálním partnerem happeningu. 

Akce bude ukončena v momentě, kdy bude dosaženo předem dané částky pomoci 10.000.000 Kč, není tedy možné dopředu určit, kdy se to podaří. Výtěžek je každoročně rozdělován do koruny a každý se tak může podívat, jak a komu konkrétně pomohl. 

Jak se zapojit

Dobrou zprávou je, že zapojit se v letošním roce bude moc kdokoliv.  Stačí si zdarma stáhnout běžeckou aplikaci Strava a spárovat ji s "teribear leaderboardem". Postup jak na to, je krok po kroku uveden na www.teribear.cz 

I v tomto roce bude zachován princip podpory ze strany veřejnosti formou registračního poplatku. Ten půjde, jako v uplynulých ročnících, formou veřejné sbírky na pomoc dětem a umožní získat více podpory pro aktivity nadace. Výše příspěvku veřejnosti se oproti předešlým rokům nemění, zůstává jednorázově 200 Kč.  Účastníci letošního virtuálního happeningu se můžou registrovat v kategoriích muž, žena a dítě do 12 let. Je možné zúčastnit se také pod hlavičkou týmu nebo rodiny. Okruhů pomoci je celkem 11, jedná se o 10 konkrétních oblastí, 11. okruh pomoci je bez preferencí.

 

Kontaktní osoba pro média:

Linda Vojancová

blue gekko 
M: (+420) 737 886 491
E: linda@bluegekko.cz

Další akce v okolí

Festival Na hlavu 2024 - Praha

29.02.2024 - 03.03.2024
Městská knihovna

8. ročník festivalu o duševním zdraví a mysli nese téma Diverzita: Chceme hledat cesty k tomu, co nás spojuje - ať už…

Prodejní výstava brouků a motýlů 20…

01.03.2024 - 02.03.2024
Hotel Olympik Tristar

PRODEJNÍ VÝSTAVA BROUKŮ A MOTÝLŮ, PRAHA HOTEL OLYMPIK, 1.-2.3.2024 Nenechte si ujít jedinečnou příležitost na…

Retro vlakem do pivovaru Chodovar 2…

02.03.2024 - 02.03.2024
hlavní nádraží

Zvláštní jízda historického vlaku z Prahy přes Beroun a Plzeň do pivovaru Chodovar. V pivovaru se koná pravá chodská…

Hravé neděle na Zážitkovce Praha - …

03.03.2024 - 03.03.2024
Zážitkovka Praha

Pronikněte do tajů navrhování deskové hry a odneste si domů svoji vlastní verzi.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. únor

Dnes má svátek Dorota

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete