Statistika našeho portálu

  • 101 886 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zámek Žďár nad Sázavou

23.02.2018 - 24.02.2018 Žďár nad Sázavou

Legendy žďárského kláštera a zámku ožijí, návštěvníci se setkají s mnichem i stavitelem SantinimEliška, žena zakladatele žďárského kláštera, opat Václav Vejmluva i mnich Jindřich Řezbář provedou návštěvníky zážitkových prohlídek bývalým klášterem, dnešním zámkem, ve Žďáru nad Sázavou. Kostýmované prohlídky kombinované s divadlem se budou konat 23. – 24. února."Návštěvníci budou spolu s Eliškou,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Žďár nad Sázavou
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Žďár nad Sázavou
Obec
Žďár nad Sázavou

Fotogalerie k článku

Legendy žďárského kláštera a zámku ožijí, návštěvníci se setkají s mnichem i stavitelem Santinim

Eliška, žena zakladatele žďárského kláštera, opat Václav Vejmluva i mnich Jindřich Řezbář provedou návštěvníky zážitkových prohlídek bývalým klášterem, dnešním zámkem, ve Žďáru nad Sázavou. Kostýmované prohlídky kombinované s divadlem se budou konat 23. – 24. února.

"Návštěvníci budou spolu s Eliškou, manželkou zakladatele kláštera, cestovat časem. Během prohlídky se lidé ocitnou v různých obdobích z dějin kláštera a zámku a seznámí se s několika příběhy a legendami. Zájemci se mohou těšit třeba na setkání se dvěma postavami z období 13. století, zakladatelem kláštera Bočkem ze Zbraslavi a mnichem Jindřichem Řezbářem, autorem kroniky žďárského kláštera. Lidé se například stanou svědky rozhovoru mezi opatem Václavem Vejmluvou a stavitelem Janem Blažejem Santinim-Aichlem, který je autorem kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře - památky UNESCO. Nahlédnou do pracovny správce žďárského panství Aloise Ulricha a nechají se unášet tóny dobové hudby," popisuje jen malou část velkého zážitku Martina Schutová, jedna z autorek hraného příběhu ze žďárského zámku.

Otevřou se prostory, kam se návštěvníci běžně nedostanou
V rámci již tradičních večerních zážitkových prohlídek, které se na žďárském zámku konají už potřetí, se návštěvníkům vždy představí ještě neznámé prostory.

"Návštěvníci se mohou tentokrát těšit například do barokních sálů, do tajemného sklepa nebo do zahrad hraběnky Thamar Kinsky. Atmosféra večerního zámku, který osvětlí svíčky i louče bude umocněna velkým finále. Co to bude, si necháme pro sebe. Na prohlídky je nutné se předem objednat. Na našich webových stránkách najdou zájemci formulář, který stačí vyplnit," říká Lucie Herberová, marketingová ředitelka zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Kostýmované zážitkové prohlídky
23. – 24. 2.
16 – 21 h

Nutná rezervace předem

přes formulář na http://www.zamekzdar.cz/

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

BLUE STYLE PRIMA FEST 2024

12.07.2024 - 13.07.2024
Zvole

Letní rodinný festival BLUE STYLE PRIMA FEST, který přináší zábavu pro celou rodinu, se nezadržitelně blíží a odtajňuje…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. únor

Dnes má svátek Liliana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete