Statistika našeho portálu

  • 98 882 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Noc literatury a Svět knihy 2021 - Praha

22.09.2021 - 23.09.2021 Praha

V roce 2021 se Noc literatury uskuteční 22. září na dvaceti místech v Podolí a Braníku a 26. ročník Světa knihy pak 23. září na výstavišti v Holešovicích. Letos se veletrhu účastní 288 vystavovatelů a 607 účinkujících z 27 zemí a regionů. Mottem je: „Můj domov je v jazyce“ a záměrem prozkoumat otázky vztahu děl a jejich autorů k jazyku, geografické i mentální příslušnosti k dané zemi.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Svět knihy 2021

Cílem veletrhu Svět knihy je přinést do časem i rozlohou omezeného prostoru co nejvíce současné literatury z různých zemí a regionů. Speciální sekci vymezil veletrh proto letos také titulům pyšnícím se Cenou Evropské unie za literaturu. V Praze se potkají při debatě o evropských hodnotách laureáti Gunstein Bakke (Norsko), Edina Szvoren (Maďarsko), Irene Solà (Katalánsko) a Lucie Faulerová (Česko).

Jako čestného hosta pozvali letos organizátoři Světa knihy Praha literárně atraktivní Francii. Tamní tvorbu přiblíží v celé její šíři: od beletrie přes literaturu pro děti či komiks až po divadlo. "U příležitosti tohoto čestného pozvání jsme chtěli poskytnout vhled do tvorby a literatury vytvářené ve francouzském jazyce v celé její rozmanitosti, jakožto i poukázat na evropské stvrzení naší podpory překladu. Jsou to překladatelé a editoři, kteří iniciují překlady a přispívají k tomu, že se texty a myšlenky dostanou do oběhu. Skrze svůj výběr určují, co budou číst čtenáři a čtenářky zítřků," říká velvyslanec Francie v České republice Alexis Dutertre.

Literární stezky v Praze

Praha je místem, kde se literatura čte a také vzniká. Připomíná to projekt Praha město knihy, který se podílí na Noci literatury, ale i dalších akcích. Mj. vytváří i síť literárních stezek v různých částech Prahy. Každá literární stezka na stometrové trase představuje úryvky díla českých spisovatelů, kteří se s daným místem nějak pojí. Například v Botanické zahradě hl.m. Prahy v Tróji zkrášluje cestu ke skleníku Fata Morgana úryvek z knihy Karla Čapka Zahradníkův rok, od stejného autora pochází také ukázka povídky Ukradený kaktus, kterou nabízí k přečtení literární stezka v Botanické zahradě UK Na Slupi. Riegrovy sady zase zdobí milostné dopisy F. L. Riegra a M.Palacké jako součást zdejší literární stezky.

Další akce v okolí

Mikuláš a předvánoční tvoření - Pra…

03.12.2022 - 04.12.2022
OC Šestka

Krátké a leckdy chmurné dny vybízejí buď se zachumlat pod peřinu, nebo zajít někam do tepla za zábavou. V Obchodním…

Adventní tvoření - Praha

04.12.2022 - 04.12.2022
Kavárna InKafe…

Zveme vás do kavárny InKafe na vánoční tvoření pro děti i dospělé. Budeme vyrábět adventní věnce, svícny na stoly a…

Mikulášská zábava - Praha

04.12.2022 - 04.12.2022
Manifesto Market Anděl

Přijďte si užít nedělní Mikulášskou pohodu s rodinou v Manifesto Anděl!

Koncert: Pocta sv. Cecílii - Praha

04.12.2022 - 04.12.2022
Lucerna Music Bar - 80's

Koncert Pocta sv. Cecílii Jiří Stivín a Collegium Quodlibet

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete