Statistika našeho portálu

  • 101 919 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Pátrací hra IPR: Praha pod mikroskopem -Praha

21.10.2021 - 21.10.2022 Emauzský klášter (Klášter Na Slovanech)

Desítky let klášterní zahrady v Emauzích chátraly. Roku 2018 se konečně dočkaly rekonstrukce a dnes lákají k návštěvě i prostřednictvím únikové hry. Právě v areálu Emauz, kde se nachází jediný slovanský klášter říše Karla IV., sídlí Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), resp. Centrum architektury a městského plánování (CAMP), a právě tady také startuje úniková hra, která vás zavede do rekonstruovaného Emauzské opatství na Praze 2

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vzhůru za poznáním i zábavou!

Zkuste si tipnout, kolik je v Praze pouličních lamp. Odpověď nabízí pátrací hra Praha pod mikroskopem IPR Praha v areálu Emauz, ve kterém také sídlí CAMP Praha. První zastávka hry je v CAMPu, kde také získáte herní instrukce, příp. si je můžete stáhnout do mobilu s aplikací Puzzle Tours - Praha.

Celou hrou vás bude provázet urbanistka Anežka a její spolubydlící Karel. Karel je biolog, ale mikroskop tentokrát používá Anežka, aby Karlovi osvětlila fungování města a představila jeho proměny. Hra přitom čerpá z dat získaných z Územně analytických podkladů 2020. Ty slouží jako zásobárna údajů pro plánování rozvoje Prahy. Přinášejí také mnoho zajímavých otázek a odpovědí. Dozvíte se například, která zástavba je pro město nejtypičtější, jakou část celkové plochy Prahy zabírají městské parky, jakou náměstí nebo veřejná prostranství. Hra nabízí i odpověď na otázku, kolik žárovek musí údržbáři každým rokem vyměnit, aby všechny pouliční lampy svítily, jak mají.

Vzhůru do samého nitra Prahy

Praha pod Mikroskopem slibuje poznání i zábavu, aby toho nebylo málo, čeká všechny úspěšné účastníky hry po absolvování devíti zastávek i drobná odměna. Vyzvednout si ji můžete zase v CAMPu.

Hra je určena pro každého od 12 do 90 let věku. Je způsobem, jak poznat Prahu trochu jinak. Stále jste přitom v historickém centru a městské památkové rezervaci, zapsané na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Právě tady, v historickém jádru Prahy, které tvoří celá řada unikátních pamětihodností, najdete i rezidenční bydlení PSN. Nabývá honosné podoby neorenesančního Paláce Dlážděná. Palác Dlážděná nedávno prošel v režii PSN citlivou rekonstrukcí podobně podobně jako Emauzy. Rekonstrukce tady dala vzniknout luxusním bytům, které kombinují historické genius loci a nejmodernější uživatelské standardy. Aktuálně je již doceňují noví obyvatelé. Právě pro ty je nová pátrací hra dostupná téměř za rohem.

Další akce v okolí

Prodejní výstava brouků a motýlů 20…

01.03.2024 - 02.03.2024
Hotel Olympik Tristar

PRODEJNÍ VÝSTAVA BROUKŮ A MOTÝLŮ, PRAHA HOTEL OLYMPIK, 1.-2.3.2024 Nenechte si ujít jedinečnou příležitost na…

Retro vlakem do pivovaru Chodovar 2…

02.03.2024 - 02.03.2024
hlavní nádraží

Zvláštní jízda historického vlaku z Prahy přes Beroun a Plzeň do pivovaru Chodovar. V pivovaru se koná pravá chodská…

Tereza Vinklárková / Výstup z rezid…

07.03.2024 - 07.03.2024
Pragovka Gallery,…

Pragovka Gallery vás 7. března od 18 hodin zve na prezentaci výstupu rezidence umělkyně Terezy Vinklárkové.

BAUHAUS pořádá první letošní Kids C…

23.03.2024 - 23.03.2024
Bauhaus

Síť odborných center BAUHAUS přichází s další sezónou kutilských dnů pro děti. Řemeslná dílna Kids Club se otevře 23.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. březen

Dnes má svátek Anežka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete