Statistika našeho portálu

  • 96 481 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Pátrací hra IPR: Praha pod mikroskopem -Praha

21.10.2021 - 21.10.2022 Emauzský klášter (Klášter Na Slovanech)

Desítky let klášterní zahrady v Emauzích chátraly. Roku 2018 se konečně dočkaly rekonstrukce a dnes lákají k návštěvě i prostřednictvím únikové hry. Právě v areálu Emauz, kde se nachází jediný slovanský klášter říše Karla IV., sídlí Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), resp. Centrum architektury a městského plánování (CAMP), a právě tady také startuje úniková hra, která vás zavede do rekonstruovaného Emauzské opatství na Praze 2

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vzhůru za poznáním i zábavou!

Zkuste si tipnout, kolik je v Praze pouličních lamp. Odpověď nabízí pátrací hra Praha pod mikroskopem IPR Praha v areálu Emauz, ve kterém také sídlí CAMP Praha. První zastávka hry je v CAMPu, kde také získáte herní instrukce, příp. si je můžete stáhnout do mobilu s aplikací Puzzle Tours - Praha.

Celou hrou vás bude provázet urbanistka Anežka a její spolubydlící Karel. Karel je biolog, ale mikroskop tentokrát používá Anežka, aby Karlovi osvětlila fungování města a představila jeho proměny. Hra přitom čerpá z dat získaných z Územně analytických podkladů 2020. Ty slouží jako zásobárna údajů pro plánování rozvoje Prahy. Přinášejí také mnoho zajímavých otázek a odpovědí. Dozvíte se například, která zástavba je pro město nejtypičtější, jakou část celkové plochy Prahy zabírají městské parky, jakou náměstí nebo veřejná prostranství. Hra nabízí i odpověď na otázku, kolik žárovek musí údržbáři každým rokem vyměnit, aby všechny pouliční lampy svítily, jak mají.

Vzhůru do samého nitra Prahy

Praha pod Mikroskopem slibuje poznání i zábavu, aby toho nebylo málo, čeká všechny úspěšné účastníky hry po absolvování devíti zastávek i drobná odměna. Vyzvednout si ji můžete zase v CAMPu.

Hra je určena pro každého od 12 do 90 let věku. Je způsobem, jak poznat Prahu trochu jinak. Stále jste přitom v historickém centru a městské památkové rezervaci, zapsané na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Právě tady, v historickém jádru Prahy, které tvoří celá řada unikátních pamětihodností, najdete i rezidenční bydlení PSN. Nabývá honosné podoby neorenesančního Paláce Dlážděná. Palác Dlážděná nedávno prošel v režii PSN citlivou rekonstrukcí podobně podobně jako Emauzy. Rekonstrukce tady dala vzniknout luxusním bytům, které kombinují historické genius loci a nejmodernější uživatelské standardy. Aktuálně je již doceňují noví obyvatelé. Právě pro ty je nová pátrací hra dostupná téměř za rohem.

Další akce v okolí

Případ pro sociálku vol. 7 - Praha

01.12.2021 - 05.12.2021
Slavíkova 22, Praha 3

Začíná festival sociálního umění, organizátoři chtějí potěšit také děti na azylových domech.

Čertovské řádění a vánoční tvoření …

04.12.2021 - 05.12.2021
Monkey´s Gym

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak to přijďte zjistit do profesionálních dětských tělocvičen…

Mikuláš na Kameře 2021 - Praha

05.12.2021 - 05.12.2021
Praha

Mikuláš bude. I kdyby trakaře padaly. Slavný vousáč samozřejmě nestojí o to, abychom si navzájem nadělili třeba…

Rychlovka na Karlově mostě a bojovk…

05.12.2021 - 05.12.2021
Karlův most

Karlův most si akčně projdeme společně, na Kampě budou děti v týmech s mapičkou hledat jednotlivá stanoviště a tam…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete