Statistika našeho portálu

  • 101 887 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Špičkový beachvolejbal - Císařská louka Praha

16.08.2013 - 18.08.2013 Praha

O nadcházejícím víkendu hostí Císařská louka špičkový beachvolejbal!Pod záštitou starosty Miroslava Zeleného (UNP) a radního pro sport, kulturu a školství Michala Šestáka (UNP) se o nadcházejícím víkendu 16. - 18. srpna 2013 představí na Císařské louce české špičkové beachvolejbalové páry, které v rámci turnaje nejvyšší kategorie, tzv. Super Cupu, poměří síly se zahraniční konkurencí. Významný…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

O nadcházejícím víkendu hostí Císařská louka špičkový beachvolejbal!

Pod záštitou starosty Miroslava Zeleného (UNP) a radního pro sport, kulturu a školství Michala Šestáka (UNP) se o nadcházejícím víkendu 16. - 18. srpna 2013 představí na Císařské louce české špičkové beachvolejbalové páry, které v rámci turnaje nejvyšší kategorie, tzv. Super Cupu, poměří síly se zahraniční konkurencí. Významný sportovní podnik podpořila MČ Praha 5,

vstup pro diváky je zdarma!

"Poslední turnaj této úrovně proběhl v Čechách před třemi lety. Letos se Českému volejbalovému svazu podařilo ve spolupráci se Sport Bohemií a novým generálním partnerem Super Cupu Staropramenem Cool zorganizovat hned dva mítinky," říká starosta Miroslav Zelený (UNP), který nad turnajem převzal záštitu, a současně zve čtenáře k jeho návštěvě. První se odehrál v Doksech u Máchova jezera, kde triumfovaly zahraniční páry Cicolari Greta-Menegatti Marta (It.) a Witczak Dominik-Matusiak Rafal (Pol.), druhý uvidí Pražané na Císařské louce a v Ládví.
Přijedou účastníci olympiády

Snahou pořadatelů je představit divákům nejlepší ženské a mužské dvojice České republiky, včetně účastníků olympijských her - Kristýny Kolocové a Markéty Slukové a Petra Beneše s Přemyslem Kubalou - a jako vždy se snaží přivézt i co nejlepší zahraniční dvojice. Pro letošní rok to vzhledem ke změnám v hracích řádech a pravidlech FIVB a CEV není vůbec jednoduché. Přímo v hlavní soutěži by se tak měly ukázat vždy dvě zahraniční dvojice (jak u mužů, tak u žen) a v kvalifikaci další páry. "Rád bych pozval všechny občany i návštěvníky Prahy 5 k návštěvě tohoto sportovního svátku. Pokud se ale dostavit nemůžete, o finále nepřijdete. Závěrečné zápasy obou kategorií odvysílá z Císařské louky Česká televize v přímém přenosu na kanále ČT sport," pozval veřejnost starosta Prahy 5 Miroslav Zelený (UNP). Celou akci uzavře večerní koncert skupiny Toxique. Pro žíznivé návštěvníky bude k dispozici osvěžení v podobě Staropramenu Cool. "Beachvolejbal je sport, který k létu a zábavě neodmyslitelně patří, proto je nám velice blízký. Rozhodli jsme se to stvrdit podporou a generálním partnerstvím Super Cupu, největšího beachvolejbalového svátku," uvedla manažerka značky Eva Prajsová.

Hraje se o 100 000 korun

Systém turnaje je dvoudenní, s kvalifikací den před turnajem. V hlavní soutěži se představí 16 dvojic, jsou připraveny dvě divoké karty pro zahraniční páry a jedna pro zajímavou českou dvojici. Dále uvidíme 9 nejlepších dvojic aktuálního českého žebříčku a zbylé páry doplní 4 postupující z kvalifikace, která je připravena pro 16 dvojic a hraje se KO systémem (na jednu porážku). Zápasy se odehrají na centrálním kurtu na Císařské louce a na vedlejších kurtech beachareálu Ládví. První zápasy hlavních soutěží (jak mužů, tak žen) budou probíhat od 9 hodin.
Na turnaje Super Cupu jsou určeny prize money ve výši 100 000 Kč na kategorii. Tuto částku si rozdělí všech 16 dvojic z hlavní soutěže. Jde také o body do žebříčku ABV ČVS, které i v tomto případě (100 bodů pro vítěze), vyjma Mistrovství ČR, jsou jasně nejvyšší.

Z písečných kurtů v Doksech se beachvolejbalisté a beachvolejbalistky přesunou na Císařskou louku. Foto: Sport Bohemia


V Praze 5 se představí také Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, které získaly na OH v Londýně 5. místo. Obě beachvolejbalistky jsou úzce spjaty s Prahou 5. Jak? To se můžete dočíst v srpnovém vydání Pětky pro vás na straně 9.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Lyžařské family kempy a kurzy 2024 …

16.03.2024 - 20.03.2024
Salbach

Kuba Cykloškola přináší jedinečnou příležitost pro rodiny s dětmi - Family Lyžařský Camp v Saalbachu.

MINT market jaro 2024 - Praha

14.04.2024 - 14.04.2024
Rašínovo nábřeží

MINT Market odstartuje jarní módní sezónu v neděli 14. 4. na náplavce! Těšit se můžete opět na pestrou nabídku více než…

Urban Challenge 2024 - Praha

19.04.2024 - 20.04.2024
Bohnice

Urban Challenge je městský 5km dlouhý běh, který je určený pro každého.

Barvám Neutečeš 2024 - Praha

08.06.2024 - 08.06.2024
Praha

Zažij nejbarevnější běh svého života!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. únor

Dnes má svátek Dorota

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete