Statistika našeho portálu

  • 102 527 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Novoměstská radnice

01.12.2013 - 31.12.2013 Praha

Rok se s rokem sešel a blíží se opět čas adventu… Během první adventní neděle skončí multimediální výstava Ema Destinnová – Vita Somnium Breve představující nevšední soukromý i profesionální život patrně nejznámější české operní hvězdy. Spolu s ní bude uzavřena na zimu i věž, dominanta Novoměstské radnice a pohled na Nové město z ptačího pohledu si budete moci užít znovu až na jaře, stejně jako…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Novoměstská radnice
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Rok se s rokem sešel a blíží se opět čas adventu… Během první adventní neděle skončí multimediální výstava Ema Destinnová – Vita Somnium Breve představující nevšední soukromý i profesionální život patrně nejznámější české operní hvězdy. Spolu s ní bude uzavřena na zimu i věž, dominanta Novoměstské radnice a pohled na Nové město z ptačího pohledu si budete moci užít znovu až na jaře, stejně jako stálou expozici o historii Nového města v bytě věžníka.

Od podzimu je na nádvoří otevřena  od rána do večera nová kavárna Café Neustadt, kde organizuje zajímavé akce kavárník Ondřej Kobza, známý projektem Piána na ulici. Jedno piáno je umístěno i na nádvoří  radnice a může si na něj kdokoliv zahrát. Radnice pro své návštěvníky připravila na prosinec bohatý program.
 

Rostislav Říha, architekt, malíř a sochař představí v přízemní galerii výstavou App Art: Tabletem do kamene, litografie 21. století zcela novou uměleckou disciplínu, která nemá ve světě zatím obdobu a seznámí veřejnost se způsobem tvorby, na jejímž základě vznikají za pomoci nejmodernějších digitálních technologií (tablet s dotykovým displejem, aplikace, stylus) originální autorské tisky realizované klasickou litografickou metodou starou přes 200 let.
Druhá adventní neděle bude plná nožů. Uvidíte českou, slovenskou, polskou a německou nožířskou elitu v hojném zastoupení na Pražské výstavě nožů, která je ojedinělá účastí mnoha vystavovatelů nabízejících jednu z nejlepších produkcí nožířského umění v Evropě.
V přízemní sekci výstavy bude možné shlédnout a zakoupit produkci sériově vyráběných nožů z cel ého světa.

 Milovníci hudby si budou moci užít Vánoční koncert Základní umělecké školy Ilji Hurníka, který se koná v rámci oslav 60. výročí školy a vystoupí na něm školní soubory, orchestry a sólisté.

Na příznivce literatury čekají během druhého prosincového čtvrtka hned dvě akce. Odpoledne proběhne Slavnostní předání cen vítězům 9. ročníku literární soutěže Cena Waltera Sernera, kterou pořádá Prague Writers Festival. Vítěze zvolí odborná porota složená z učitelů tvůrčího psaní z Literární akademie v Praze.
Večer pak bude v obřadní síni NR při Autorském čtení básníka Jaroslava Holoubka předčítat posluchačům ze svých knížek známý spisovatel a písničkář Jiří Dědeček, který zahraje též pár písniček ze svého CD Zabili trafikantku.

Přesně v polovině měsíce chystá Novoměstská radnice 1. ročník Adventního trhu Česká hračka a řemeslo a v rozmanitých prostorách představí to nejlepší z dílen více jak 30 výrobců českých hraček a provozovatelů tradičních řemesel. Součástí programu budou pěvecká, žonglérská nebo kouzelnická vystoupení nejen pro děti. Celá rodina si může užít legraci a vánoční zvyklosti a nebude chybět ani lákavé občerstvení po celé dva dny.
Ihned po vánočních svátcích se bude konat v Recepčních saloncích v 1. patře NR večerní výstava Zjevování. Předvede spojení živého malířského výstupu Patrika Hábla (live painting) a hudební performance Ondřeje Smeykala (live didgeridoo), hráče na australský domorodý nástroj. Zvuk zní, obraz se zjevuje, jedno ovlivňuje druhé….

A kdo ještě nenavštívil dlouhodobou Neviditelnou výstavu ve 2. patře, která ukazuje návštěvníkům svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku, může ji navštívit kdykoliv.

Tým Novoměstské radnice v čele s ředitelem, Albertem Kubištou, přeje všem klidný adventní čas, příjemné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí do nového roku 2014.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Další akce v okolí

Barokní podvečery - Gloires Romaine…

20.06.2024 - 20.06.2024
Letní refektář

Árie, duety a taneční suity z oper G. F. Händela a J.-Ph. Rameaua

Troja Festival 2024 - Praha

21.06.2024 - 23.06.2024
Zámek Troja, Botanická…

Předposlední červnový víkend, ve dnech 21. – 23. června, se uskuteční první ročník hudebního Troja Festivalu. Festival…

Pražské služby dětem 2024 – zábavná…

22.06.2024 - 22.06.2024
Ladronka

Druhá největší městská společnost po roce znovu zaplní Ladronku. Zábavný a vzdělávací rodinný den nazvaný Pražské…

Barevná party v Butky Parku 2024 - …

22.06.2024 - 22.06.2024
Galerie Butovice

Konec školního roku a začátek prázdnin představují pro děti i rodiče skvělou příležitost k oslavě. Přijďte se s námi v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 16. červen

Dnes má svátek Zbyněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete