Statistika našeho portálu

  • 102 342 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Ve víru chutí partnerských měst - Hodonín

07.09.2013 Hodonín

Město Hodonín připravilo ve spolupráci s Masarykovým muzeem a Domem kultury Hodonín jednodenní akci zaměřenou na kulturu a gastronomii. V sobotu 7. září uvítá Hodonín zástupce svých partnerských a družebních měst v rámci Dnů evropského dědictví. Města Holíč a Trebišov (Slovensko), Jaslo (Polsko) a Székesfehérvár (Maďarsko) se budou prezentovat veřejnosti od 14 hod. na Masarykově náměstí ve…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hodonín, Masarykovo náměstí
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Hodonín
Obec
Hodonín

Fotogalerie k článku

Město Hodonín připravilo ve spolupráci s Masarykovým muzeem a Domem kultury Hodonín jednodenní akci zaměřenou na kulturu a gastronomii. V sobotu 7. září uvítá Hodonín zástupce svých partnerských a družebních měst v rámci Dnů evropského dědictví.
 
Města Holíč a Trebišov (Slovensko), Jaslo (Polsko) a Székesfehérvár (Maďarsko) se budou prezentovat veřejnosti od 14 hod. na Masarykově náměstí ve stáncích společně s ukázkami tradičních lidových řemesel, ochutnávkami gastronomických produktů a degustací vína. Občerstvení nabídnou také místní stánkaři. Na podiu pak vystoupí zahraniční i hodonínské soubory s hudebním nebo tanečním programem.

Atraktivitou programu bude mimo jiné i účast tvůrců a herců čtyřdílného dokudramatu  "Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů", který vznikl u příležitosti letošního výročí 1150 let od jejich příchodu na Velkou Moravu. Promítání jeho dvou dílů ve 20:30 hod. na Masarykově náměstí zakončí program tohoto setkání měst. Nedílnou součástí tohoto dne bude pak i program Masarykova muzea, který bude probíhat od 16 hod. na zámečku. Kromě besedy s tvůrci filmu a představiteli hlavních rolí proběhne autogramiáda, výstava rekvizit a ukázka historických kostýmů.

Kromě poznávání kultury partnerských měst a zemí je cílem akce také podpora kulturního života a přiblížení kulturního dědictví široké veřejnosti.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Noční otevřené sklepy 2024 - Šardice

05.07.2024 - 05.07.2024
sklepy v obci

Srdečně Vás zveme 5. července 2024 na noční otevřené sklepy do Šardic, a to od 17:00 do 24:00 hod. Třetí ročník.

Šardické sklepy dokořán 2024 - Šard…

03.08.2024 - 03.08.2024
Šardice

Již XV ročník vinařské akce. Navštivte kouzelnou krajinu Moravského Toskánska, které potěší nejen oko, ale i Váš čich a…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 20. květen

Dnes má svátek Zbyšek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete