Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Akce na Den dětí 2016

Na počátku června zveme již tradičně naše čtenáře na mnoho desítek akcí, které jsou primárně určeny dětem a jejich, kreativitě, fantazii a pobavení. V rámci letošní nabídky opět procestujeme všechny kraje naší země a zaměříme se na dlouhodobě nejnavštěvovanější akce spojené s nadcházejícím Mezinárodním dnem dětí.

Na počátku června zveme již tradičně naše čtenáře na mnoho desítek akcí, které jsou primárně určeny dětem a jejich, kreativitě, fantazii a pobavení. V rámci letošní nabídky opět procestujeme všechny kraje naší země a zaměříme se na dlouhodobě nejnavštěvovanější akce spojené s nadcházejícím Mezinárodním dnem dětí.

 Den dětí 2016

Praha

Poslední květnový víkend si v našem hlavním městě můžete vyrazit na atraktivní akci "Letňany nejen dětem", která připomene blížící se oslavy Dne dětí se spoustou legrace a zábavy. Společně se pak můžeme setkat i na "Dni dětí na Karlínském náměstí", který nabídne 9 pohádkových stanovišť, pohádkový program na pódiu či skákací hrad s trampolínou. Také letos se můžete zúčastnit "Noci snů v ZOO Praha", která nabídne tradiční podvečer plný nevšedních zážitků pro rodiny dětí s postižením. Doporučujeme se na akci přihlásit s dostatečným předstihem. V rámci Dne dětí se naše ratolesti mohou nejen dobře bavit, ale také dostatečně vzdělávat. I proto bychom Vás rádi pozvali na "První pomoc u dětí v Praze", která je kurzem zaměřeným na úrazové i neúrazové stavy v dětském věku. Spoustu legrace a dobré zábavy zažijete i při "Dni dětí v Hobby centru", kde se chystají různé hry, soutěže či tvořivé dílny. Nejedno dospělé dítko pak jistě ocení připomínku jedné z nejpopulárnějších hudebních skupin konce minulého století, kterou reprezentuje "koncert Pala Habery v O2 areně v Praze".


Středočeský kraj

Z mnoha zajímavých akcí pro děti ve Středočeském kraji vybíráme pozvánku na "Den dětí v Bondy centru Mladá Boleslav", kde se můžete těšit třeba na taneční hrátky s Honzou Onderem a Luckou Hunčárovou. Zajímavý program pak pro všechny návštěvníky čeká při "Dni dětí v Kralupech nad Vltavou". Krejčík Honza se těší na všechny dětské oslavence při "Dětském dni pod hradbami v Nymburku". Vzácnou návštěvu v podobě krále a císaře Karla IV. si můžete přijít vychutnat při "Dětském dni na zámku v Mníšku pod Brdy". V Sítenském údolí zažijete velmi příjemné odpoledne při oblíbeném "Dni dětí v Kladně". Poutavý program nabízí i letošní ročník "Dětského dne v Rakovníku", který je pořádán ve spolupráci se zdejší Aeroklubem.


Jihočeský kraj

Vydejte se spolu s námi na oslavy Dne dětí v Jihočeském kraji, které lákají například na "Lesopark Pintovka", kde Vás čeká zábavné odpoledne pro děti plné soutěží, pohádek, výtvarných dílen či vysoká lezecká síť. Zajímavý den plný her a soutěží o ceny přináší "Den dětí se zvířátky ve Strakonicích", který se zde koná ve čtvrtek 2. června. Poslední květnovou neděli se na Vás těší organizátoři "5. zahradní slavnosti aneb DDM žije pro děti a mládež v Českých Budějovicích". Všechny jihočeské děti jistě potěší zábavné představení pro malé návštěvníky "Jů a Hele v Táboře", které přivede známé a oblíbené animované postavičky.

 

Plzeňský kraj

O nadcházejícím víkendu se naplno rozeběhnou oslavy blížícího se Dne dětí, který přináší mnoho zajímavých akcí i v Plzeňském kraji. Jednou z nejpoutavějších je bezesporu "Indiánský den dětí v Rokycanech", který připomene starším účastníkům atmosféru nesmrtelných Mayovek a těm mladším představí hrdiny z řad indiánského kmene na vlastní oči. O něco poetičtější atmosféru pak můžeme očekávat při "Dni dětí a Pohádkové cestě za pokladem jízdárny v Tachově", který bude plný pohádkových her a soutěží. K dětem samozřejmě neodmyslitelně patří i pohádková představení, mezi kterými vybíráme tradiční pohádku "Hrnečku, dost" v Klenové nedaleko Klatov. První červnový den pak v Domažlicích můžete naplno užít "Dne dětí v letním kině". Den zasvěcený dětským hrátkám pak stylově zakončí největší hudební show roku pro děti aneb "Šmoulové jsou zpět v Plzni".


Karlovarský kraj

V západních Čechách si letošní Den dětí užijí malé i větší děti spolu s rodiči nejlépe při "Dni dětí v Karlových Varech", který láká na atraktivní program plný her a soutěží. Vyhrát budete moci krásné odměny či si zacvičit aerobik. Krásné odpoledne pak mohou všechny rodiny s dětmi zažít při "Jarním slunohradí 2016 na Haunštejnu", které letos pozvalo na dvě desítky muzikantů a zábavních umělců. Zábavným dnem pro celou rodinu bude i "Den pro děti a rodinu v Aši", který láká nejen na mnoho soutěží a bohatý kulturní program, ale především na koncert skupiny TataBojs. Ve středu 1. června pořádá obec Chodov nedaleko Sokolova poutavý "Mezinárodní den dětí", který je neoficiální celoměstskou oslavou jara a radosti ze života.

Den dětí 2016

Ústecký kraj

Malé návštěvníky i jejich dospělé rodiče bychom rádi co nejsrdečněji pozvali na "Dětský den na hradě Střekov nedaleko Ústí nad Labem", kde je pro všechny zájemce připraveno Sváťovo divadlo, soutěže či výtvarná dílna. Poslední květnová neděle bude ve sportareálu v Děčíně věnována "Dni plných her", kde na Vás čekají nafukovací atrakce, koně či zvířátka ze ZOO. Zveme Vás i na "Den dětí v Mostě", zaplněný rozmanitými atrakcemi, soutěžemi a dobrou zábavou. V Roudnici nad Labem připravily pro všechny dětské zájemce "Strašidelný pohádkový les", plný příšer a nestvůr z různých příběhů a knížek. Zábavné odpoledne zažijete i při "Dětském dni v Lounech", plném zábavných her, soutěže a legrace.

Liberecký kraj

Blížící se oslavy Dne dětí můžete nejlépe vychutnat při "Dni dětí v nákupním centru Géčko Liberec", kde se konají rozmanité hry a dovednostní soutěže. Zajímavý program můžete zažít i při "Dni dětí v Hrádku nad Nisou", který bude zaplněn mnoha hudebními vystoupeními, zábavnými hrami a veselými skeči. Poslední květnová neděle potěší všechny účastníky "Dne dětí v městském parku Česká Lípa", které čeká skákací hrad, horolezecká stěna, malování na obličej či chutné občerstvení. Poutavý program "Dne dětí v kinech v Jablonci" se odehraje v letním kině (malování křídami na chodník), kině Junior (krmení žraloků) či kině Radnice (výroba originálního odznáčku s motivem filmu). Úžasně strávený den zažijete i při "Dětském dni v Novém Boru", kde si můžete užít odpoledne plné radovánek a zábavy, odehrávajícím se na zahradě Smetanky a přilehlém Městském parku.

 

Královehradecký kraj

O nadcházejícím víkendu si můžete užít "Den dětí v Novém Bydžově", kde si v rámci bohatého programu zažijete zatloukání hřebíků, závody traktorů, skákací hrad, pozemní hokej či plechovou střelnici. Podobně poutavý program nabízí i "Dětský den v Hostinném", kde pro Vás připravili pracovní stanoviště pro děti, zpívánky, hry, soutěže či vystoupení Jaroslava Uhlíře s kapelou. Velkou popularitu si za poslední roky získal i "Den koní v Hostinném", v rámci kterého si budete moci prohlédnout stáje, koně či se povozit na ponících. Těšit se můžete i na "Den dětí v Chlumci nad Cidlinou", který potěší malé návštěvníky i jejich dospělé rodiče. V parku u knihovny zažijete příjemný den i v rámci "Dětského dne v Jaroměři", kde se můžete těšit na skákací hrad, pestrý program či létavé balónky.


Pardubický kraj

Zveme všechny děti i jejich rodiče na oslavy Dne dětí v Pardubickém kraji. Týká se to zvláště radostného odpoledne při "Dětském dni na dostihovém závodišti v Pardubicích", kde se na Vás těší Michal Nesvadba, klaun Ferda v doprovodu Mimoně či Igráček. O nadcházející sobotě se můžeme sejít i při "Dni dětí v Přelouči", který se odehraje na Masarykově náměstí. Originální program si připravili organizátoři "Dětského dne ve Východočeském divadle v Pardubicích", kde se sejdou malí rošťáci i jejich trpěliví rodiče. Nespoutanou zábavu i hudební veselí zažijete při "Voříškiádě ve Svitavách", kterou Vás bude provádět pardubická kapela Hotovo.


Kraj Vysočina

Na drsné Vysočině zažijete mnohá dobrodružství, která ocení především malí objevitelé a jejich dětské pomocnice. Srdečně zveme na "Dětský den v Havlíčkově Brodě", který se odehraje na zahradě nové nekuřácké restaurace v Rebel Aréně. Všechny děti i jejich rodiče lákáme na do letního kina v Jihlavě, kde lze navštívit "Den dětí jako malovaný", protkaný nejen desítkami barev, ale i zábavným programem, soutěžemi, atrakcemi a hudebními vystoupeními. Srdečně zváni jste na "Den dětí v Telči", kde se koná prezentace a představení zájmových kroužků telčského Domu dětí a mládeže. Atraktivní program nabídne i "Den dětí s volejbalem", uskutečnivší se v historickém městečku Polná.

Den dětí 2016

 

Jihomoravský kraj

V oblasti jižní Moravy se koná několik poutavých akcí spojených s blížícím se Dnem dětí. Bohatý doprovodný program spojený se spoustou zábavy slibuje "Velký dětský den s městem Znojmem". V rámci "Dne dětí na zámku Blansko" se můžete těšit na dětský koutek na louce s atrakcemi, bohaté občerstvení či stánkový prodej. Zábavný program pro celou rodinu přináší i letošní ročník "Dětského dne v Brně Komíně", který se koná pod patronátem základní školy Pastviny. V rámci "Dne dětí v Zastávce u Brna" se kromě zábavného programu můžete těšit i na speciální hosty v podobě populární skupiny Maxim Turbulenc. Srdečně zveme i na "Den dětí ve Vyškově", nabízející májový běh pro děti i jejich rodiče, malování na obličej či skákací hrad. U příležitosti "Dne dětí v Břeclavi" je pro všechny návštěvníky připraven skákací hrad, jarmareční stánek, malování křídou či pečení preclíků.


Olomoucký kraj

O nadcházejícím víkendu si můžete v Olomouci zpříjemnit den návštěvou některé z akcí určených primárně dětem a jejich rodičům. Týká se to zvláště "Dne dětí na zámku Čechy pod Kosířem", který pobaví i poučí všechny účastníky v areálu zdejšího zámeckého parku. V malebné obci Plumlov nedaleko Prostějova pak zaujme i "Den dětí na Plumlově", který proběhne pod přímým dohledem oblíbeného šaška Vikiho. Na letošní rok připadá výročí otevření dětského dopravního hřiště v Uničově, které si na "Den dětí na kolech" připravilo atraktivní program pro malé i o něco větší cyklisty. Srdečně zveme i na "Den dětí v Olomouci", který přináší netradiční hry jako např.: hod kukuřičnými pytlíky na cíl, plážový minivolejbal či zahradní golf.


Zlínský kraj

I v oblasti Zlínského kraje se o nadcházejících dnech odehraje několik akcí, které potěší svým obsahem zájemce z řad dětí i jejich dospělých rodičů. Pro malé i velké zájemce o zábavu, sportování, soutěže, hry a rozmanité atrakce je připraven "Den dětí v Kroměříži". Tradiční akcí se za poslední roky stala i "Dětská neděle v Uherském Hradišti", která letos potěší společným malováním na třech plátnech v parku v bezprostřední blízkosti kina Hvězda. V městském divadle ve Zlíně můžete zažít "Mezinárodní den dětí ve Zlíně", který láká zvláště na pohádku Plaváček, hranou ve velkém sále. V rámci "Dne dětí v Otrokovicích" budou pro všechny účastníky připraveny různé atrakce, soutěže, tvoření, vědomostní úkoly či jízda na ponících. Zajímavým lákadlem jistě budou i blížící se "Víkendy pro děti v ZOO Lešná", které nechají nahlédnout za kulisy jednotlivých expozic a pavilonů.


Moravskoslezský kraj

Pojďte si spolu s Atlasem Česka užít blížící se Den dětí naplno a se spoustou zábavy a legrace. Užijete si jí na například při "Dni dětí v Triu Ostrava", kde bude součástí programu i divadelní představení, interaktivní soutěžní stanoviště či malování na obličej. Mnohé ponaučení přinese i atraktivní "Den dětí ve středisku přírodovědců", který se jako každý rok odehraje v Ostravě. Pestré spektrum návštěvníků jistě přiláká i "Michálkovický den dětí", který láká do areálu Dolu Michal v Ostravě. Svůj velký den si děti užijí i při "Dětském dni v Novém Jičíně", který se odehraje na zdejším zimním stadionu. Vábivým lákadlem je i účast na "Dni dětí v Ráji", který jsme si zvykli navštěvovat v Moravské Ostravě. Na náměstí v Havířově se pak první červnový den uskuteční "Den dětí pro malé i velké", který osvěží svou účastí například i Emma Drobná.Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Francouzské sváteční inspirace 2023…

06.12.2023 - 06.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete