Statistika našeho portálu

  • 99 557 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Co dělat v Praze poslední lednový týden

Atlas Česka připravil pro své čtenáře výčet těch nejzajímavějších akcí, na které láká návštěvníky o nadcházejícím týdnu kulturní scéna našeho hlavního města.

Fotogalerie k článku

Děti a vysvědční

Jedinečnost Vašeho dítěte znáte nejlépe jistě Vy sami. Chcete-li, aby se jeho silné stránky nejlépe rozvíjely a ty slabší dostatečně kompenzovaly, vydejte se na "Hraní s prvky Montessori", které se koná v rodinném centru Na Slupi. Divadelní představení pro děti pak nabídne oblíbenou "Pohádku o rybáři a rybce", kterou si vychutnají jistě i rodiče. Milovníkům oddechové hudby jistě přijde vhod koncert "Bohemia saxophone quartetu", který láká na unikátní přehlídku umu nadaných muzikantů vynikajících hrou na saxofon. Být připraven na rozmanité nemoci je první cestou k tomu jak se jim vyvarovat. Rádi proto představujeme "Kurz Nejčastější dětské nemoci a jak na ně" v kavárně Králík v rádiu. Tamtéž můžete navštívit i navazující kurz "První pomoc u malých dětí", která se všem rodičům může v budoucnu maximálně hodit. Přehled těch nejzajímavějších online marketingových novinek představí "Smartalk o trendech v online marketingu", kterého se zúčastní přední odborníci z českých reklamních agentur. Příjemný den s čerstvým vysvědčením v ruce můžete strávit v rámci programu "S vysvědčením do Jahody", kde na Vás čeká spousta zábavních soutěží, výtvarný workshop či překvapivý dárek pro každého.

Plesová sezóna v plném proudu

Plesová sezóna se pozvolna začíná rozjíždět a proto nemůže chybět pozvání na "Myslivecký ples v Průhonicích", který potěší nezbytnou bohatou tombolou či vystoupením populární kapely Dynamic Band. O poznání drsnější rytmy čekají na posluchače "Rocksymphony 2019", jehož hlavní hvězdou letos bude známá rockerka Marta Jandová. Sportovní nadšence amerického fotbalu pak srdečně zveme na "The big game živě v Hard Rock Cafe", kde se bude promítat noční přenos finálového zápasu Americké fotbalové ligy. Velkou pozornost našich čtenářů si jistě zaslouží nová výstava "Síla činu - Jan Palach a Jan Zajíc v Museum Kampa", která shrne průnik dvou smutných hrdinů vyhrocených událostí po roce 1968 do rozmanitých uměleckých směrů. Již poněkolikáté se pak v klubu Rock Café odehraje "Konec pololetí 2019", který je hudební přehlídkou mladých nadějných hudebníků různých stylů a žánrů.

Výstava o pražské budoucnosti

Již jen několik týdnů pak máte na návštěvu "Expozice 2x100", která zájemcům představí ty nejvýznamnější a nejzajímavější předměty z historie budovy Národního muzea. Vyznavače futuristické architektury pak jistě zaujme pozoruhodná "Výstava Praha zítra?", která se na konkrétních dílech zamýšlí nad budoucností a rozvojem našeho urbanistické koncepce našeho hlavního města. Především dětské diváky srdečně zveme na pokračování populární záhady hlavolamu, které v divadle Gong můžete navštívit pod známým názvem "Stínadla se bouří". Zájemci a příznivci vážné hudby pak jistě neopomenou workshop pro školy i amatérské nadšence v České filharmonii, kde se koná další populární "Dopoledne s filharmoniky". Nezapomínáme ani na gastropříznivce, které rádi zveme na "Večeři od kosti do Kantýny", která se letos koná s výmluvným podtitulem - Hodně masa, žádná masovka. Obecnou popularitu si mezi širokou veřejností získala výstava "Czech Press Photo", kterou můžete ještě několik málo dní navštívit na Staroměstské radnici. Hudební fajnšmekři ocení sobotní "koncert Andy C - 3H Set", který rozparádí veškeré osazenstvo populárního klubu Roxy. Milovníky asijské kuchyně pak zveme na "Taiwan Street Food", během kterého bistro Hoja pohostí své návštěvníky výběrem autentických tchajwanských pokrmů. Naši čtenáři si často přejí pozvánku na nějakou netradiční akci s pospolitou atmosférou a neobvyklým průběhem. Přesně takovou je "Společné opékání špekáčků na náplavce", které se pro velký úspěch koná i druhý únorový den ve spojení s obvyklými farmářskými trhy.

O prázdninách do ZOO

Těm z našich čtenářů, kteří si raději ve volném čase zajdou do kina doporučujeme "Promítání filmu Roma v kultovním kinu Aero", které můžete se svými blízkými navštívit již první únorovou neděli. Hudebním příznivcům a milovníkům noblesních pražských klubů by pak jistě neměl uniknout "koncert Darewin v okouzlujícím Chapeau Rouge", který zve příznivce živého undegroundu na tuto sobotu. Všichni školáci i jejich rodiče jsou srdečně zváni na oblíbené "Pololetní prázdniny v ZOO", které lákají na tradiční krmení zvířátek i sladké odměny pro úspěšné studenty. O prvním únorovém víkendu pak máte poslední šanci navštívit jedinečnou "Výstavu třešťských Betlémů v Jindřišské věži", která může být symbolickou tečkou za nedávno skončenými vánočními svátky. Osmá městská část pak zve všechny hokejové fanoušky na "Charitativní zápas redaktorů České televize proti Severnímu větru Prahy 8", který se bude konat na kluzišti v areálu hřiště ZŠ Glowackého.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2023 - Tachov

20.05.2023 - 20.05.2023
areál bývalého…

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a…

Atrium Flora slaví 20 let, slavte i…

20.03.2023 - 24.03.2023
Atrium Flora

Oblíbené pražské obchodní centrum Atrium Flora slaví 20 let od svého otevření. Přijďte ve dnech 20.–24. března na Floru…

Hana - Mělník

23.03.2023 - 23.03.2023
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

E3: Mladí dirigenti - Ostrava

23.03.2023 - 23.03.2023
Kino Vesmír

Koncert, na kterém se po absolvování týdenního dirigentského kurzu JFO společně představí mladí dirigenti z Curyšské…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 23. březen

Dnes má svátek Ivona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete